Už po čtyřech minutách Čelákovice prohrávaly o dva góly. „Pak jsme se ale zmátořili. Hra se vyrovnala. Nedokázali jsme se však dostat do žádné vážnější šance. Navíc jsme pak udělali chybu a v závěru půle pustili domácího útočníka do samostatného úniku a do kabin jsme šli za stavu 4:0,“ popisoval průběh utkání sekretář Čelákovic Milan Šikl.

Jeho týmu se moc nedařilo ani ve druhé půli. Ze zdravotních důvodů museli střídat Veselý a Dalekorej, a to se do hry promítlo. „Dalekorej měl svalové zranění a Veselý musel odstoupit z utkání kvůli nevolnosti. Už do zápasu vstupoval s tím, že mu není dobře,“ byl konkrétní Šikl.

„Veselý je náš jediný vysoký hráč v obraně. Bez něj jsme byli v obraně už úplně ztracení. Nestačili jsme. Naši náhradníci bohužel ani jeho ani Dalekoreje nenahradili,“ podotkl čelakovický sekretář týmu.

Čelákovice pak v průběhu druhé půle schytali ještě šest branek a domů odjeli zostuzeni.

A Litol? Ta žije jarní pohádku. „Před utkáním jsme měli obavy, přece jen jsme zajížděli k druhému celku tabulky. Navíc je to ambiciózní tým, který pronásleduje prvního. Nicméně jsem na hráčích viděl, že jsou odhodlaní jít si pro body,“ popisoval předzápasové pocity trenér Litole Pavel Jareš.
A jeho svěřenci šli svému odhodlání a jeho naplnění naproti. Nejdříve otevřeli skóre utkání, pak po vyrovnání domácích mohli jít znovu do vedení. Zastavilo je ale břevno. A pak přišla stopka ještě větší. Červená karta pro Helmicha. Litol musela dohrávat utkání v deseti. Celý druhý poločas a ještě pár chvil v tom prvním.

„Ovlivnilo to celou druhou půli. My jsme museli přeskupit sestavu a hrát zatažení. Samozřejmě, že domácí měli územní převahu, ale až na jednu výjimku hráli bez šancí,“ vyprávěl šéf litolské střídačky.

Jedinou šanci domácích z druhé půle zlikvidoval vynikající Rathouský a bylo vymalováno. Ze hřiště druhého týmu tabulky si Litol přivezla remízový bod.
„Podali jsme srdcový výkon a je to pro nás zlatý bod. Musím klukům poděkovat, že v deseti odolali ofenzivě domácích a remízu ve druhé půli ubojovali,“ byl rád trenér Jareš.