Polaban střílel pěkné branky

Nymburským fotbalistům se povedl hlavně první poločas, ve kterém dali tři branky a položili základ své výhře 3:2. „Soupeře jsme třicet minut válcovali a k ničemu jsme ho nepustili," uvedl po utkání zkušený fotbalista Polabanu František Farkaš. „A navíc naše góly byly pěkné," hlesl.

Po dvou gólech domácích hosté snížili, ale Nymburk přidal třetí gól. A po pauze hosté ještě jednou snížili. „Druhý poločas už nebyl ke koukání, míč pořád létal vzduchem. Šance byly na obou stranách, ale fotbal nebyl nic moc. Jsme rádi, že jsme získali tři body," mnul si spokojeně ruce Farkaš. „Zápas jsme měli ve svých rukách, ale sami jsme z toho udělali těžkou kovbojku. Zbytečně jsme si to zkomplikovali," přiznal.

Semice prospaly hlavně první poločas

Semice prohrály těsně 1:2 na půdě příbramského Spartaku. „Začali jsme dobře, šli jsme sami na bránu, ale pak už to byla z naší strany tragédie. Nepřihráli jsme si, hráli jsme bez pohybu, byla to katastrofa," nešetřil kritikou svého mužstva semický trenér Jaroslav Havránek. „Oba góly jsme dostali po standardních situacích," připojil.

Ve druhém poločase se hra Semic zlepšila. „Po změně stran to bylo obráceně. My jsme hráli a měli jsme i šance. Snížili jsme, měli jsme další tři obrovské šance, ale nic jsme už nedali. Domácí ve druhé půli odpadli a přestali hrát," všiml si Havránek. Semice se v 80. minutě dožadovaly pokutového kopu, ale píšťalka sudího zůstala němá. „Vypadalo to jako faul na Koštíře," dodal semický kormidelník.

Poděbrady se podle kapitána trápí

Poděbrady neuspěly v Berouně, kde prohrály 1:4 a nadále se trápí. Navíc jsou v tabulce úplně poslední. „Zápas byl pětadvacet minut vyrovnaný. Měli jsme i tisíciprocentní šanci, ale Herzán z malého vápna nedal. A místo toho, abychom vedli, dostali jsme gól," litoval po prohraném utkání poděbradský kapitán Jan Jirásek. A zanedlouho přišel druhý gól domácích. „To byla naše fatální chyba," přiznal Jirásek. „A tím bylo po zápase. Nemáme na to, abychom to otočili. Chtěli jsme to zdramatizovat, ale dostali jsme třetí gól. Trápíme se," dodal Jirásek.