Hodně horké jaro čeká na poděbradskou Bohemii. Ta se pokusí udržet nejvyšší krajskou soutěž. „Nerad bych se dočkal toho, že budeme po pěti kolech jasným sestupujícím," řekl před prvním zápase Jan Jirásek, kapitán Poděbrad. „Bude to hodně těžká sezona, ani se mi nad tím nechce přemýšlet," řekl.

Poděbrady příliš změn v kádru neudělaly. „Získali jsme gólmany Podrázského ze Sokolče a Salavu z Předhradí. Ten se ale zranil. Dále přišli Káninský z Velenic a Málek z Veltrub. Naopak hostování ukončili Václavík, Puk a Dostál," uvedl Jirásek.

Bohemia tak půjde do odvet spíše oslabena. A to i proto, že útočník Herzán odešel do Litole. „Místo abychom posílili, jsme spíše oslabili," řekl Jirásek.
Poděbrady hrají v sobotu doma s Dlouhou Lhotou. „Je to hrozně důležité utkání. Všichni kluci by si to měli uvědomit," nabádá spoluhráče Jirásek.

Ani Semice, které jsou předposlední, k výrazným změnám nesáhly. Z Polabanu přišel Čejka, který už v Semicích působil, opačným směrem šel Bošina. „Záchrana? Bude to hodně těžké. Ale doufám, že to zvládneme," přeje si před sezonou semický záložník Martin Janáček. „Bude to boj do posledního kola. Čeká nás na úvod těžký soupeř, takže můžeme jen překvapit," říká před nedělním duelem s Klecany Janáček. „Ale hrajeme doma, takže se nemáme čeho bát. Budeme hrát na vítězství," střádá předzápasové plány semický středopolař.

V úplném klídku mohou jít do jarních bojů borci nymburského Polabanu. Ti jsou ve středu tabulky a nehrozí jim   boj o záchranu. „Příprava nebyla špatná. Bylo by potřeba, abychom nějaký bod získali venku. Třeba už teď v Sedlčanech," přeje si nymburský hráč František Farkaš před úvodním duelem jara na půdě Sedlčan, který se hraje v neděli. „Musíme hrát zodpovědně. Bylo by hezké vyhrát, aby byl klid, neboť ve druhém kole hrajeme derby se Semicemi," řekl Farkaš.

Z kádru odešli Čejka (Semice), Mikluščák je v Králově Dvoře a Ryšánek přerušil činnost. Naopak přišli Bošina ze Semic, Hačka z Červených Peček, Čemus, jenž hrál naposledy za Litol, a vrátil se gólman Borecký.