„Chceme hrát v klidném středu, předvádět útočně laděný fotbal, který bude bavit diváky," nastínil předsezonní plány trenér nymburského týmu Radek Kulhánek. Jeho mužstvo se bude se soutěží seznamovat.

A doznalo jen minimálních změn. Skončili Kafka a Pečínka, naopak přišli Jeník a Bohdan. „O dalších posilách se stále poohlížíme, ale je to složitější i v tom, že by to měli být hráči z regionu Nymburk, kteří budou mít ke klubu a fotbalu v Nymburce vztah," uvedl trenér Kulhánek.

A cíle týmu? „Hrát v klidném středu, předvádět útočně laděný fotbal, který bude bavit diváky," řekl kouč Polabanu, jehož klub navázal faremní spolupráci s Červenými Pečkami, kde je Kulhánek manažerem.

Zatímco v Nymburce moc změn nenastalo, v Litoli nezůstal po minulé sezoně kámen na kameni. K týmu přišel trenér Jan Knobloch, který bude hrajícím koučem. Velké změny byly nezbytné. „Tým Litole jsem přebral naprosto rozložený s minimem hráčů, kteří chtějí fotbal dělat na úrovni hodné divize. Ale nebylo to nic, co jsem nečekal," řekl Knobloch.

Ten je zvyklý dávat si ty nejvyšší cíle. „Jelikož jsem byl na svých předešlých štacích zvyklý hrát jen o ty nejvyšší mety, a v Litoli se hrálo na opačném pólu tabulky, budu spokojený, když letos nebudeme hrát o záchranu a budeme lidi bavit pěkným rychlým kombinační fotbalem," dodal kouč Litole.