VYKÁŇ – DLOUHÁ LHOTA 4:1

Hosté začali odvážně a už ve druhé minutě pálil Novotný, jeho projektil jen těsně minul bránu. Na druhé straně to zkoušel Maxhuni, ale také byl nepřesný. A pak v rozmezí dvou minut dvakrát udeřilo. Nejprve se po rohovém kopu prosadil stoper Pavel Lukáš a za dvě minuty potrestal fatální hrubici hostujícího stopera Petra Lukáše Dlouhý. Lob se mu sice moc nepovedl, ale míč skončil v síti – 2:0. „To mi ani nepřipomínejte. Ten lob se mi opravdu nepovedl a kluci mi to dali sežrat," smál se po utkání Martin Dlouhý.

Domácí fotbalisty tyto dvě branky uklidnily a poté předvedli dvě výstavní akce. Obě na jeden dotek, ze soupeřových hráčů si udělali slalomové tyčky, chybělo jen gólové zakončení.

Ve druhém poločase už toho k vidění tolik zajímavého nebylo. Obranu Lhoty zaměstnával hlavně Jarolím. Ten v 61. minutě založil akci, rozběhl se k bráně a v pádu hlavou přidal třetí gól. Hotovo, vymalováno.

Hosté sice snížili po obrovské chybě Fülöpa, ale to jim nebylo nic platné. Pět minut před koncem navýšil vedení Čechie Šplíchal, který hlavou míč dorazil do odkryté brány, opět po střele Jarolíma.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání a hráli jsme dobře," pochvaloval si kouč vítězů Fabio Leggeri. „Zápas jsme kontrolovali a beze strachu jsme ho dohráli," řekl Leggeri.

Branky: 15. Pavel Lukáš, 17. Dlouhý, 61. Jarolím, 85. Šplíchal – 66. Novotný. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 0:1. Diváci: 120.
Čechie Vykáň: Kosmák – Pavel Lukáš, Fülöp, Stejskal – Jarolím – Beneš, Šplíchal, Dlouhý (85. Malý), Kočí – Maxhuni (79. Šedivý), Dalekorej (69. Vignozzi).

FK Dlouhá Lhota: Charvát – Šolc, Šťastný, Petr Lukáš, Nekola – Koubek (69. Gabriel), Mynář, Horák, Krouský – Novotný (77. Pastorek), Kořínek.

Rozhovor s Martinem Dlouhým, který před pár dny oslavil čtyřicáté narozeniny, čtěte v některém z dalších vydání tištěného Nymburského deníku.