1. Jaká byla zimní příprava a jak jste s ni spokojeni?
2. K jakým změnám došlo přes zimu ve vašem kádru?
3. Jaké jsou vaše cíle pro jarní část sezony?

Bohemia Poděbrady (2. místo)
Manažer Miroslav Tomáš

1. Příprava proběhla celkem v pohodě. S docházkou jsme spokojeni, takže doufáme, že se nám bude dařit v mistrovské soutěži. Co se týče přípravných utkání, předvedli jsme v nich většinou dobré výkony.

2. Odešli hráči, kteří zde byli na hostování. Naopak jsme hostování prodloužili hráčům, kterým skončilo. Nově přišli Billý, Václavík, Brabec a Havierník. A také nás těší, že se zapojili naši dorostenci, kteří mají potenciál.

3. Nechceme být alibisté. Na jaře chceme bojovat o nejvyšší příčky a naším cílem je dostat se do vyšší soutěže.

SK Sokoleč (3. místo)
Trenér Michal Škopek

1. Do týmu Sokolče jsem přišel v době zimní přípravy, která byla již naplánovaná v předem daných možnostech – umělka, přípravná utkání, takže jsme se drželi tohoto plánu. Jinak v rámci přípravných utkání byla spokojenost s výsledky i s předvedenou hrou.

2. Do týmu přišlo a postupně se zapojilo pět nových hráčů. Chceme mít v týmu zdravou konkurenci a nemít starosti se sestavou v případě, že bude někdo nemocný, zraněný a podobně.

3. Cílem našeho týmu je hrát fotbal, který nás a naše příznivce bude bavit. Nyní nám patří pěkná třetí příčka, takže neskončit na horším umístění.

TJ Pátek (7. místo)
Trenér Pavel Vančura

1. Ze zimního spánku jsme se rozjížděli celkem pomalu. Tréninků bylo dost a účast nebyla úplně ideální, ale to už tak někdy v dlouhé zimní přípravě bývá. Někteří hráči potřebují teplo, aby vystrčili nos ven a nenastydli u toho. Ještě že jsou k dispozici hřejivé masti, ty se u nás v klubu kupují na kila (smích). Sehráli jsme sedm přípravných utkání, ve třech zvítězili, dvakrát remizovali a dvakrát jsme prohráli. Vždy to nebylo ideální, ale v posledních zápasech se už výkon blížil představám, co bychom chtěli na jaře hrát.

2. Přes zimu se nám podařilo z Poděbrad znovu získat našeho odchovance Honzu Jiráska, za což jsme hrozně rádi. Pomohl nám vykopat přebor, ví, o co se v Pátku snažíme, má k našemu oddílu vztah, je to kvalitní hráč a přesně o takové máme zájem. Další posilou je Jirka Fořt, který přichází z Libice. Jirka rozšiřuje rodinný klan Fořtů v našem klubu, je to hráč se zkušenostmi, smyslem pro humor a šikovnou utaženou placírkou. Prostě takový tmelící prvek, kterých není nikdy dost. Kromě těchto dvou nových akvizic, se nám podařilo prodloužit všechna hostování všech důležitých hráčů, což je zásadní pro kvalitu a šíři kádru.

3. Cíle jsou a musí být. Chceme vyhrávat a pokud možno po dobrém výkonu. Do jaké míry to splníme a kam nás to v tabulce až vynese, nedokáži v tento moment říci. Co ale říci umím je, že pro to uděláme maximum.

Lysá n. L. (8. místo)
vedoucí Václav Šlingr

1. Příprava proběhla v rámci možností, i když často nebyl dostatek lidí. Co jsme chtěli, to jsme odtrénovali, ale někdy v nedostatečném počtu. Letos jsme kvůli tomu nebyli ani na soustředění. Kluci mají školu, přišla zranění, přišly nemoci. A to nás trápí i na startu jarní sezony.

2. Přišel Kubín ze Stratova, z hostování se vrátil Martin Urban a na brankářský post jsme získali Ondru Fišera ze Semic. Jinak je kádr stejný a doplnili jsme ho o dorostence.

3. Hlavní cíl je záchrana. Už nemohu říkat to co před sezonou, kdy jsem se chvástal, že chceme hrát o postup (smích). Takové cíle už nemáme. Musíme dobře odstartovat, na úvod máme těžké soupeře. Musíme nasbírat co nejvíce bodů, abychom se dostali do klidného středu tabulky a bodově se odpoutali od nejspodnějších příček.

Slovan Poděbrady (9. místo)
Hr. trenér David Linhart

1. V zimní přípravě jsme se již podruhé zúčastnili poměrně kvalitně obsazeného turnaje v Červených Pečkách, kde jsme sehráli dobré zápasy a většinou jsme se prezentovali kvalitní hrou i výsledky, takže s přípravou můžeme být spokojeni.

2. Náš kádr opustil Michal Král, který se vrátil do Čáslavi a Petr Pěkný, naopak přišel Petr Janovský ze Suchdola a Jirka Židík, který prošel Hradcem Králové a divizními týmy z východních Čech. Myslím si, že by nám oba měli hodně pomoci.

3. Náš cíl pro jaro je být co nejdříve v klidném středu tabulky a bavit naše diváky dobrým fotbalem.

AFK Sadská (12. místo)
Hr. trenér Milan Svoboda

1. S přípravou jsme spokojeni. Běhali jsme a v rámci utkání jsme měli i nějaké dobré výsledky. I když je pravda, že nás prověřily jen týmy Semic, Radimi a Vyšehořovic.

2. Odešel snad jen Remsa. Naopak přišlo několik hráčů. Vrátil jsem se já, dále Mjartan a Plot, a na hostování přišli Hubáček, Janiga a Farkaš.

3. Záchrana. My hrajeme o bytí a nebytí. To je prostě fakt. První úkol je zachránit se. Tomu podřizujeme všechno. Máme hodně mladý tým a nebude to jednoduché.