V Polabanu Nymburk skončil před pár týdny Jiří Kabyl, kterého nahradil kouč dorostu Vladimír Beszédes. Tato změna byla jen dočasná. V letní přestávce se trenérského žezla ujme Jan Buryán. Asistenta mu bude i nadále dělat Tomáš Svoboda. „Je to tak. Nový trenér nastupuje od nové sezony,“ řekl stávající i budoucí asistent Tomáš Svoboda.

Po pádu z České fotbalové ligy bude důležité stabilizovat kádr. „Bude potřeba dát dohromady mužstvo. Někde se vrátí z hostování a další hráče sháníme. Změny budou asi výrazné. Ale zatím není nic jistého. Jednat budeme po posledním zápase sezony,“ řekl Svoboda.

V Ostré zase končí Jiří Kafka. Podle informací by měl zamířit do třetiligových Benátek nad Jizerou. „Po třech povedených sezonách jsem se rozhodl přijmout novou výzvu. Jsem rád, že jsem mohl být součástí úspěšného týmu, který postoupil do divize,“ smiřuje se se svým odchodem Jiří Kafka. „Nezapomenu na nevídanou sérii pětadvaceti vítězných zápasů z dvanáctého kola krajského přeboru do sedmého kola divize. A skvělé šesté místo v premiérové sezoně,“ řekl Kafka.

Zanechal v Ostré nesmazatelnou stopu, byl u postupů, teď odchází. „Myslím, že divácké zázemí a lásku k fotbalu by mohla závidět spousta klubů a vždy se budu do Ostré rád vracet. Jsem hrdý na všechny hráče, kteří obstáli se ctí v letošní nelehké, kritické sezoně,“ dodal Kafka.

Novým trenérem Ostré se od nadcházející sezony stane Pavel Jícha. „Mělo by to tak dopadnout,“ hlesl Josef Červinka, vedoucí mužstva Ostré.

Nejasno je zatím i nadále ve Vykáni. Co bude, to se neví. „Stále probíhají různá jednání a nic není jasné. Snad budeme moudřejší v nejbližších dnech,“ nechal se slyšet manažer Čechie Václav Bryndza.

Zatímco Vykáň zvažuje, co bude dál, Semice mají jasno. Jsou už jasným padajícím z krajského přeboru. Výměna trenéra ale není na pořadu dne. „V klubu bychom chtěli, aby Pavel Švarc pokračoval. Rozhodně se mu povedlo po té situaci, kterou jsme museli narychlo řešit, když odstoupil Pavel Jareš ze zdravotních důvodů, připravit mužstvo na jarní část velmi dobře. Ačkoli sestupujeme, jarní výkony a výsledky nebyly až na výjimky vůbec špatné, ba naopak,“ řekl vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka. „Otázkou jsou ale jeho časové možnosti, takže přemýšlíme spolu s ním nad různými variantami, jak danou situaci vyřešit. Nyní nemohu jednoznačně odpovědět. Ale řekněme, že přemýšlíme například o doplnění trenérského týmu, tak aby fungoval spolu s ním,“ nastínil další plány Čepelka.

Velký krok k záchraně udělali, ale jistotu ještě zdaleka nemají. Fotbalisté Poříčan musí být ve střehu i v posledním kole krajského přeboru. Záležet bude hlavně na sestupujících týmech z divize. V klubu ale věří, že vše dobře dopadne. „Předpokladem bylo skončit minimálně třetí od konce, což se nám povedlo. S Kutnou Horou ještě bojujeme na dálku o definitivní místo k záchraně, ale pevně věřím, že se v divizi zachrání minimálně jedno z mužstev, buď Dobříš nebo Tatran Rakovník. Osobně to přeji oběma,“ řekl manažer Poříčan Václav Kupr.

V Poříčanech ale museli a ještě musí počítat i s „tragickou“ variantou. „Vzhledem k našemu tabulkovému postavení a bodovému zisku před jarní částí jsme s touto variantou počítat museli. Přivedli jsme prakticky celé nové mužstvo, které dokázalo na jaře zatím získat dvacet šest bodů a tím dát našemu týmu naději na záchranu. Jak jsem již uvedl v rozhovoru v zimní přestávce, že věřím vždy, tak svůj zvyk už měnit nebudu a v záchranu budu věřit i nadále. Doufám, že poslední kolo přinese pro nás úspěšné rozuzlení,“ věří v záchranu manažer poříčanského klubu.