Hokejisté domácí Bíliny nastoupili do zápasu povzbuzeni vítězstvím nad vedoucím týmem tabulky Kolínem a brzy šli do vedení. „Ze začátku se hrál hodně otevřený hokej. Domácí mladíci dobře bruslili a hra se přelévala ze strany na stranu. Po jednom rychlém protiútoku jsme pak inkasovali první branku," načal hodnocení zápasu kouč hostujícího Nymburka Pavel Bičiště.

Ještě do přestávky se ale podařilo týmu z Polabí otočit dvěma brankami skóre na svoji stranu. „Pro pohodu v týmu to bylo samozřejmě příjemné a pro další vývoj zápasu velmi důležité," pokračoval trenér Nymburka.

Ve druhé třetině se podařilo hostům své vedení ještě zvýšit, když se prosadil Protivný. „Sehráli jsme pěkný rychlý protiútok, ale věděl jsem, že ještě není nic hotové."

Ve třetí třetině se domácím podařilo snížit, vyrovnání se ale ani přes několik šancí nedočkali, a tak se z vítězství radoval Nymburk. „Při druhém gólu projel soupeřův hráč přes celé hřiště, my jsme si ho různě přebírali a nepřebírali, až proskočil mezi beky a dal gól," popisoval Bičiště akci domácích, která vedla ke snížení. „Měl jsem obavy, aby se domácím nepodařilo vyrovnat. Vytvořili si šance, měli přesilovku, ale nakonec jsme to ubránili," oddechl si šéf nymburské střídačky, který pochválil výkon brankáře Matouška. „Opět chytal po delší době a dařilo se mu. Pochytal hodně střel a ty střely, co neudržel, dobře vyrazil," řekl nymburský kormidelník na závěr.

JAKUB MARVAN