„Má spoustu zkušeností a umí inspirovat hráče. Je i skvělý stratég. Dokázal vyhrávat v každém týmu, který vedl. Věříme, že vítěznou energii vnese i do naší šatny,“ řekl člen výboru TJ Pátek Patrik Bartheldy.

K rozhodnutí o změně trenéra vedení nedospělo snadno. Nejedná se ani o ukvapené řešení. „Bohužel výsledky ze závěru minulé sezony a v úvodu nové jsou zklamání. Tým potřebuje nový impulz. Po vzájemné dohodě jsme se domluvili na ukončení spolupráce s Milanem Švábenským. Děkujeme trenérovi za odvedenou práci a přejeme hodně štěstí v dalších fotbalových působení,“ dodal Patrik Bartheldy.

Slova díků zazněla také z úst manažera páteckého klubu. „Chtěl bych trenérovi poděkovat za roční práci, poctivost a vše s tím spojené. Ale jako klub a hráči se musíme koukat dopředu. Fotbal je o výsledcích, kterých momentálně není moc. Proto jsme udělali jako výbor daný krok,“ uvedl hrající manažer Karel Leština.

Luboš Vondra je okresním příznivcům už dobře známý. Koučoval i FK Bohemia Poděbrady nebo Libici nad Cidlinou. Nyní se po dvouleté pauze vrací do Pátku. „Jsem nadšený, že se připojím znovu ke klubu. TJ Pátek disponuje nesmírně kvalitním týmem, a to mě láká,“ uvedl na startu svého staronového angažmá Luboš Vondra.

Mužstvo Pátku je v polovině letošní sezony na jedenácté pozici čtrnáctičlenného pelotonu. V podzimní části nasbíral šestnáct bodů. „Co se týká postavení v tabulce, všichni víme, že na takovou pozici Pátek nepatří. Půjdeme zápas co zápas do toho, že každý budeme chtít vyhrát. Uvidíme, kde se na konci sezony ocitneme,“ konstatoval Vondra.

Za týmem Pátku jsou rezerva Ostré (16 bodů), Tři Dvory (11) a Kněžice (8). Naopak pouhé tři body ztrácí na páté Býchory. Soutěž je tak velice vyrovnaná. 

Markéta Stiborová