Jako nováček divize jste v polovině sezony na sedmém místě tabulky. Navíc na čtvrtou Čáslav ztrácíte jen čtyři body. Jste spokojený?
Myslím, že na nováčka je to výborné. Rozdíly směrem dopředu, ale hlavně dozadu jsou minimální, takže víme jak blízko je k dvanáctému místu. Nechtěli jsme hrát o sestup a to se nám zatím povedlo.

Jak byste celou sezonu shrnul nebo popsal?
Šli jsme do sezony s respektem a pokorou, ale nechtěli jsme hrát nějaký ustrašený fotbal. Podařilo se nám výrazně potrápit všechny top týmy. S vedoucím Ústím jsme prohráli nešťastným gólem v závěru utkání. Vysoké Mýto jsme doma porazili a v Živanicích a doma s Čáslaví jsme remizovali a následně prohráli na penalty. To je pro mě měřítko kvality, snažili jsme se hrát pohyblivý, pro soupeře nepříjemný fotbal.

Najdete nějaký zápas, kde jste zbytečně ztratili body?
Prohráli jsme jen čtyřikrát, ale to je hra a někdo musí prohrát, i když třeba podáte dobrý výkon. Nepovedl se nám ale zápas s Kratonohy po všech stránkách a mrzí mě i zbytečná prohra v Letohradu, kde jsme prohráli po individuálním selhání v zápase dobře rozehraném.

Který zápas se vám povedl nejvíc?
Těch zápasů bylo víc. Ale za ten nej považuji výhru 3:0 s Vysokým Mýtem bojujícím o postup do ČFL.

Vy jste v sedmi zápasech nedostali gól. Byla na podzim defenziva vaší nejsilnější stránkou?
Organizace hry je naší předností. Chci, aby bránilo, ale i útočilo celé mužstvo. Co prošlo, pochytal spolehlivý Havránek, a tak patříme mezi tři týmy, které obdržely nejméně branek.

Naopak po Kutné Hoře jste spolu s týmem Přední Kopaniny nejhůře střílejícím mužstvem. Kde hledat příčiny?
Hrajeme to týmově, nemáme do ofenzivy velké individuality a střelecky disponovaný Petlička se docela dlouho sžíval s náročností divize. I tak dal čtyři branky. Nejlepším střelcem je Roman Herzán s pěti góly. Nejvíce nám chybí branky záložníků, hráčů druhé vlny, tam nejsme produktivní a jejich góly chybí, protože obránci se po standardkách prosadili.

V průběhu sezony jste se mohli chlubit hodně solidní přízní fanoušků. V Ostré fotbal prostě táhne…
To je to, proč se fotbal dělá. Potěšit fanoušky dobrou hrou a vůlí po vítězství. Jsem rád, že se to daří a lidi chodí za fotbalem do Ostré.

Je pro vás překvapením postavení některého z týmů divizní skupiny C?
Myslím, že asi nikdo nečekal, že bude úplně na špici Ústí nad Orlicí s Vysokým Mýtem. To je velké překvápko! Až za nimi jsou velmi kvalitní Živanice a Čáslav. V Kolíně po dvou sestupech asi také nečekali, že budou až za nějakou Ostrou.

Dá se před jarní částí sezony počítat s tím, že budete hodně posilovat kádr?
Nechci dělat nějaké větší změny, kluci si postup vykopali a na podzim dokázali, že na sobě chtějí pracovat, tak není důvod. Musíme ale reagovat na odchod Jirky Havránka. Bohužel po operaci plotýnek je další brankář Patrik Malina, a tak s ním také nemůžeme počítat. Petr Pánek a Honza Krátký se vracejí do svých mateřských klubů a tým tak doplníme dalšími mladými kluky z okolí.

Je to ještě předčasné, ale jaký cíl budete mít pro jarní odvety?
Chceme pokračovat v nastoleném trendu, zlepšovat se a skončit nejlépe v první polovině tabulky.

STŘELCI
5 – Herzán
4 – Petlička
3 – Vobořil
1 – Bureš, Poběrežský, Hochmeister, Mařík,
Řezníček

BRANKÁŘI S NULOU
7 – Havránek