Dominik S. už začínal vesnický fotbal v Pátku přerůstat, proto se spolu s rodiči rozhodl zkusit nábor v prvoligovém FK Mladá Boleslav. „Vše proběhlo, jak mělo, a Dominik byl přijat na dvouměsíční přípravné období o prázdninách,“ popisuje Miroslav Dubina, který žije s matkou zmiňovaného mladého fotbalisty.

„V průběhu přípravy Dominik za uvedený klub nastoupil v několika přátelských utkáních a nakonec došlo k tomu, že s týmem jako jediný zůstal. Další dva kluci, kteří se pokoušeli dostat do prvoligového týmu, přípravu s klubem ukončili pro nedostatečnou výkonnost,“ pokračuje Dubina.

Podle jeho slov proto započalo jednání o přestupu nebo hostování mezi oběma kluby. „Několikadenní jednání bohužel ztroskotalo i přesto, že trenér Mladé Boleslavi nazval Dominika jako ‚vesnický zázrak‘. Požadavky TJ Pátek prý byly pro klub nepřijatelné,“ vysvětluje Dubina.

Jak uvádí, následné tahanice vedly k tomu, že sekretář klubu v Pátku nabídl rodičům, ať si talentovaného hráče sami odkoupí. To ovšem přestupní řád nedovoluje.

„O všem jsem informoval i FAČR, kde byli zděšeni postupem TJ Pátek, a sekretář fotbalového svazu v Nymburce pan Myška to dokonce nazval tak, že TJ Pátek páchá na dítěti, které má možnost hrát první ligu, fotbalovou vraždu,“ zakončuje svůj pohled Dubina.

O příběhu následně jako první informoval server TN.cz a v návaznosti na jeho článek vydal prohlášení i klub v Pátku, který nařčení odmítá.

„Náš oddíl nejen v této, ale ve všech ostatních případech postupuje dle přestupního řádu fotbalové asociace České republiky. Konkrétně v tomto případě podle § 11, jelikož se jedná o hráče žáků. Přestupní požadovaná částka odpovídá vždy kategorii a aktuální soutěži oddílu, který o daného hráče má zájem,“ stojí v prohlášení.

„Oddíl FK Mladá Boleslav projevil zájem o hráče Dominik S. a my jako oddíl jsme sdělili, že s přestupem (hostování bohužel přestupního řád neumožňuje) souhlasíme dle těchto podmínek. FK Mladá Boleslav přestup za těchto podmínek aktuálně zamítla. Jsme otevřeni dalšímu jednání, ale současně se náš výbor musí chovat jako správný hospodář a nevytvářet situace, které by mohly ohrozit fungování oddílu,“ uvádí klub.

„Pokud bychom v našem případě neobdrželi částku odpovídající § 11, nejsme následně schopni zakoupit jiného mládežníka a také stejně tak naplnit příjmovou stránku našeho oddílu, a na stále se zvyšující veškeré náklady a energie především,“ dodávají zástupci TJ Pátek.

Přestupní okno se ale mezitím blíží ke svému konci a vše nasvědčuje tomu, že talentovaný fotbalista, který uspěl na zkoušce v prvoligovém klubu, se vysněného přestupu nedočká.