Bohemia Poděbrady sehrála ve čtvrtek odpoledne přípravné utkání na své umělé trávě se starším dorostem RMSK Cidlina, v němž prohrála 3:4 (góly Herzán 2, Novák), hned poté hráči odjeli do Jičína, kde setrvali do sobotního odpoledne a soustředění zakončili přípravným zápasem s domácím Jičínem hrající krajský přebor.

Jak po zápase s mladíky Cidliny uvedl kouč Kubánek, bylo dobré, že tým rozložil síly před dlouhými večery. A podle jeho slov se letošní soustředí povedlo opět podobně. „Po čtvrtečním zápase jsme hned vyrazili do Jičína, kde nás večer čekal program v restauraci a následně na pokoji pod vedením krupiéra Králíka,“ usmíval se trochu tajemně hrající kouč Bohemie. „V pátek jsme měli naplánovaný turnaj v hale, odpolední trénink na umělé trávě a dobrovolnou regeneraci,“ prozradil další program soustředění Kubánek, takže evidentně došlo i na fotbalovou přípravu. „Večer jsme po loňském velkém úspěchu zavítali na plesovou afterparty. V sobotu jsme to zakončili utkáním s domácím Jičínem,“ podotkl Kubánek.

Z přípravného fotbalového utkání Polaban Nymburk - Pátek (2:2)
Polabanu náskok dvou gólů nestačil, srážely ho nepřesnosti v ofenzivě

Bohemia v přípravném zápase s Jičínem prohrála dvoubrankovým rozdílem 2:4, když v poločase byl stav nerozhodný 1:1. O góly poděbradského celku se podělili Herzán a Kalina. „Výsledkově se nám soustředění sice nevyvedlo, ale to byla jediná kaňka na jinak povedeném prodlouženém víkendu,“ smál se Kubánek. „Utkání mělo oboustranně velmi špatnou úroveň, na nás byla patrná únava, odskakovaly nám míče. Jediným pozitivem zápasu je, že se nikdo nezranil,“ dodal kouč Bohemie Tomáš Kubánek.

Bohemia Poděbrady – 1. poločas: Fiška - Uher, Pinkas, Hněvsa, Soukup - Králík, Havránek, Kubánek - Kalina, Herzán, Novák. 2. poločas: Fiška - Zumas, Řehák, Svoboda, Novák - Kalina, Soukup, Schulz - Martínek, Křivský, Archalous.