Bylo to trochu nečekané. I. když… Výsledky fotbalistů Ostré nebyly v poslední době dobré. A jak to tak bývá, končí trenér.

„Není to ale tak rychlé, jak by se zdálo. Už jsme o tom mluvili s trenérem v zimě, takže to bylo domluvené. Teď se to jenom trochu urychlilo. Samozřejmě v tom hrály také roli i poslední výsledky," uvedl vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka. „Trenér Tesař se chce ale hlavně více věnovat synovi," řekl Červinka.

Odcházející kouč zažil v Ostré parádní chvíle. S týmem dvakrát postoupil. „Odvedl u nás dobrou práci, za kterou mu chceme poděkovat. Něco nám rozhodně jako trenér přinesl. A teď už se kluci mohou těšit na spolupráci s novým trenérem," uvedl vedoucí mužstva.

Kafka dodělá svoji práci u divizních Neratovic, kde strávil deset let. Až pak se v letní přestávce vydá do Ostré. Do konce sezony tak povede mužstvo dvojice otec a syn Dozorcové.

Po dlouhých deseti letech, v nichž se s týmem postupně prokousal z okresního přeboru až na současné výsluní jedné z divizních skupin, se trenér Jiří Kafka rozhodl pro změnu. „Po deseti krásných letech, kdy jsme se každý rok zlepšovali a zaznamenali skvělé úspěchy včetně čtyř postupů, už jsem se cítil unavený a potřeboval nový impulz," objasnil Jiří Kafka, co ho vedlo k tomu, že přijal nabídku jiného klubu.

Tím je Ostrá, okupující sedmou příčku v krajském přeboru, tedy o patro níž, než hrají Neratovice.

„Soutěž pro mě není důležitá jako to, že jsem v Ostré dostal možnost pracovat s týmem s pravomocemi podobnými jako v Neratovicích," nepovažuje krajský přebor za krok zpět, ale za velkou výzvu.

Tou ostatně bylo už nedělní předstoupení před kabinu plnou současných i bývalých svěřenců hrajících aktuálně za béčko, členů realizačnímu týmu, vedení klubu a oznámení jim svého záměru.

VLADIMÍR MALINOVSKÝ

LUBOŠ KURZWEIL