Poděbrady jsou nad propastí

Poděbrady jsou stále poslední a balancují nad propastí. V Sedlčanech padly 2:5. „Domácí byli od začátku aktivnější, během první čtvrthodiny měli asi tři až čtyři vyložené šance. Žádnou ale nedali, tak pro ně přišel trest, z brejku jsme dali na nula jedna. Jenže hned za minutu bylo srovnáno," vyprávěl po zápase poděbradský kapitán Martin Billý a pokračoval. „Poté nás dále přehrávali, z čehož vyústil ještě jeden gól před poločasem. Ve druhé půli jsme udělali hrubé chyby a domácí toho využili, přidali další dvě branky, čímž zápas rozhodli. Za stavu 4:1 jsme hru vyrovnali," komentoval vývoj střetnutí Billý.

Situace Bohemie je už katastrofální. „Každý se musí zamyslet nad svým výkonem, protože takhle se o udržení nehraje. Několik vyložených šancí, hlavně v prvním poločase, ještě brankář Podrázský zlikvidoval," dodal poděbradský kapitán

Polabanu nevyšla druhá půle

Nymburk si doma poradil s ambiciózními Dobřichovicemi, utkání skončilo divokým výsledkem 5:4. Hosté sice dali první gól, ale pak se Polaban trefil pětkrát za sebou. Hosté ale snížili na rozdíl jediné branky. Naštěstí pro domácí to už bylo v poslední minutě a Dobřichovice víc nestihly. „Ale druhý poločas byl z naší strany tragický. Chybělo nám nasazení, hráli jsme jakoby se nám nemohlo nic stát," řekl po zápase kapitán Polabanu František Farkaš, který do zápasu kvůli zranění nezasáhl.

Domácím pomohlo to, že dali během čtyř minut tři branky. „Po inkasovaném gólu jsme se rychle oklepali. V prvním poločase jsme hráli až na ten začátek slušně. Po našem pátém gólu jako když utne, polevili jsme a soupeř snižoval," řekl Farkaš.

Dobřichovice už ale nemají takovou sílu jako v první polovině soutěže. Už delší dobu se mluví o tom, že klub má problémy. „K nám přijeli jen s jedenácti hráči. Dopředu hráli dobře, byli nebezpeční, ale dozadu se jim nechtělo," dodal Farkaš.

Semice si zahrávají s ohněm

Semice nedokázaly potvrdit předešlé dvě výhry a zase si zahrávají s ohněm. Doma prohrály s Berounem těsně 1:2. „Je to pro nás velká ztráta, měli jsme potvrdit předešlé výsledky. Bod by byl z tohoto zápasu dobrý," uznal semický vedoucí mužstva Miroslav Čepelka. „Teď nesmíme prohrát v Poděbradech," myslí už na sobotní derby Čepelka.

Semice v domácím prostředí prohrávaly, ale do půle stav zápasu srovnaly. Nakonec o jejich porážce rozhodla vlastní branka. „Bylo to utkání s velkým množstvím šancí na obou stranách. Beroun jich ale bohužel pro nás proměnil víc," litoval semický vedoucí týmu. „Hlavně v prvním poločase nás podržel gólman Fišer, Beroun měl hodně šancí. Je škoda, že nám to tam v závěru nespadlo, střídající Souček pálil jenom do  břevna," dodal Čepelka.