Divoké svině zaútočily z neděle na pondělí a šéf klubu Radek Vostárek se po zjištění maléru zhrozil. „Když jsem jel ráno okolo hřiště a viděl tu spoušť, polil mě studený pot,“ Vostárek serveru Středočeského fotbalového svazu, s jehož vedením musel rychle jednat o přeložení nejbližšího zápasu.

A samozřejmě také se soupeřem, jímž měly být Průhonice. Ty naštěstí po telefonátu sekretáře svazu Tomáše Turka kývly na změnu pořadatelství, bude se tak hrát u nich. „Moc si vážím přístupu Spartaku Průhonice a sekretariátu SKFS,“ poděkoval Radek Vostárek a přidal se také Tomáš Turek. „STK SKFS také děkuje Spartaku Průhonice ohledně výměny pořadatelství. Sportovní soupeření nyní šlo stranou, tak by to mělo být," řekl.

Kapitán Králova Dvora Martin Kraus.
Osobnost Deníku: Martin Kraus se po zranění pomalu vrací na trávník

Také další domácí zápas Chlumce 28. října s Milínem však není jistý. Oprava sice má podle slibu Vostárka začít do konce týdne, ale nyní bude záležet na tom, zda se trávník a jeho koberce položené specializovanou firmou uchytí.

A také zda prasata nezaútočí znovu, což se několikrát stalo ve zmíněném Libušíně, než tam areál lépe oplotili.

„O osudu dalších domácích utkání rozhodne aktuální stav hrací plochy. Domácí funkcionáři jsou pro všechny případy již nyní v kontaktu s klubem z Milína. Nicméně všichni doufáme, že hřiště bude co nejdříve v pořádku tak, aby neohrožovalo zdraví všech aktérů utkání a mohlo se na něm hrát co nejdříve,“ dodal Tomáš Turek.