Na začátku jarní části sezony jsme vyzpovídali všechny okresní zástupce (o týmu Libice nad Cidlinou jsme psali včera), jak jsou na sezonu připraveni, k jakým u nich došlo změnám a jaké mají cíle.

V soutěži je hned sedm okresních celků, což je přesně polovina startovního pole. Libice nad Cidlinou a Sokoleč jsou na prvních dvou místech a na jaře budou bojovat o příčky nejvyšší. Dobrou výchozí pozici do odvet má také nováček soutěže, celek Slovanu Poděbrady, který je čtvrtý. Těžkou druhou polovinu sezony budou mít naopak mužstva Sadské a Milovic, která se budou prát o setrvání v soutěži. Na růžích nemá ustláno ani Bohemia Poděbrady.

Všichni respondenti dostali tři stejné otázky.

1. Jaká byla příprava z vašeho pohledu?
2. Jaký máte cíl pro jarní část sezony?
3. Co očekáváte od prvního zápasu?

SK SOKOLEČ – 2. MÍSTO – 31 BODŮ
Trenér Stanislav Košek

1. Je to hodně těžké a v dnešní době složité. Ale v rámci možností to bylo jakž takž. Někteří kluci chodí pořád, jiní to flákají. Je to ale asi všude hodně podobné.

2. Uvidíme, jak to bude vypadat, zatím jsme s dosaženým umístěním spokojeni. Chtěli jsme být před sezonou do čtvrtého místa a teď jsme druzí. Takže bychom měli nejhůře do to čtvrtého místa skončit, s tím bychom asi byli spokojení. Také ani není důvod být nespokojený

3. (doma Břežany II) Budu rád, když se náš kádr dá dohromady, abychom byli konečně kompletní. Nepamatuji se, že by byla předtím nějaká příprava, že bychom nebyli ani jednou všichni pohromadě. Snad první utkání jarní části sezony zvládneme, byl bych moc rád, kdyby se hrál dobrý fotbal.

Přišli: Zelený na hostování.

Odešli: Kulhánek a Hovorka – ukončili hostování.

SLOVAN PDY – 4. MÍSTO – 23 BODŮ
Obránce David Linhart

1. Příprava proběhla v rámci možností solidně. Sehráli jsme zimní turnaj na umělé trávě v Červených Pečkách, kde jsme se utkali s kvalitními celky. Ale nehráli jsme ani jednou na trávě, takže uvidíme, co to s námi udělá, až na přírodní trávník vlezeme.

2. Myslím, že náš cíl bude hrát v klidném středu tabulky, raději v v horní polovině, abychom měli co nejdřív jistotu záchrany. A pak se vyloženě bavit fotbalem.
3. (doma Býchory) Čekám, že to bude stejné utkání jako u nich. Oba týmy mají svoji hru založenou na obraně. Býchory budou hrát určitě zezadu na rychlé brejky. U nás bude záležet, zda se prosadíme ze standardních situací. Počítám s tím, že budeme mít míč častěji, ale oni využijí každou možnost k zaútočení. Věřím, že bychom utkání mohli zvládnout.

Přišli: v jednání je příchod Moníka na hostování.

Odešli: hostování ukončil Vaněk.

LYSÁ N. L. – 7. MÍSTO – 18 BODŮ
Vedoucí Václav Šlingr

1. Příprava byla naplánovaná hodně kvalitně, ale neabsolvovali jsme ji v takovém počtu a v takové kvalitě, jak bychom si všichni představovali.

2. V první řadě jsme ještě namočeni v pásmu sestupu, pohybujeme se těsně nad týmy ohrožené pádem do nižší soutěže. Musíme zachytit začátek jarní části sezony, udělat nějaké body, protože na začátku každé sezony je to vždy hodně důležité. Co bude potom navíc, to bude asi nad plán. Naším přáním je, abychom se pohybovali v klidných vodách někde uprostřed tabulky.

3. (venku Tuchoraz) Očekávám tuhý boj. Domácí jsou těsně pod námi, ale my u nich nechceme rozhodně prohrát. Chtěli bychom z Tuchorazi přivézt nějaký ten bod a odpíchnout se od tohoto zápasu k celé jarní sezoně. S podobně postavenými týmy prostě musíme bodovat.

Přišli: nikdo, jen klub prodloužil hostování hráčům, kteří zde už byli.

Odešli: nikdo.

BOHEMIA PDY – 11. MÍSTO – 14 BODŮ
Trenér Luboš Vondra

1. S přípravou jsem spokojený. Kromě prvního tréninku, kdy mě v Poděbradech vystrašili a bylo na tréninku osm lidí, jsem byl spokojený. Na tréninky chodilo kolem patnácti lidí, spokojen jsem i s přístupem na trénincích, ten byl také výborný. Takže spokojenost.

2. Dostat se do klidných vod. Když k tomu pak bude nějaká nadstavba a bude se nám dařit, tak to bude hodně dobré. Chceme stabilizovat mužstvo a udržet ho pohromadě i do další sezony. Pokud se to povede, bude to dobré. Zatím by pro nás bylo osmé místo asi dobré.

3. (venku Stará Boleslav) Náš soupeř měl hodně slušné výsledky v přípravě, jedeme k němu s respektem. Ale budeme mít problémy s obranou. Chceme zúročit dobré výsledky i výkony z přípravy. Chceme bodovat a dobře začít naši misi.

Přišli: Kulhánek, Bobek, Krch, Tůma, Churavý a Vondra – všichni na hostování, hostování Zdražila se změnilo v přestup.

Odešli: Jirásek prodloužil hostování v Pátku.

MILOVICE – 12. MÍSTO – 13 BODŮ
Trenér Jiří Fiala

1. S přístupem hráčů v přípravném období jsem spokojený. Měli jsme i soustředění, které splnilo účel po stránce stmelovací i tréninkové. Kvůli práci ale všichni nemohli naplno trénovat, nemohli se zúčastnit všech tréninkových jednotek, což ale musíme respektovat. Kladli jsme v přípravě důraz na obrannou fázi. Máme mladý tým, který by se měl zase o něco posunout. A na jaře to bude hlavně v hlavách hráčů.

2. Záchrana. Vzhledem k nelichotivému postavení v tabulce je to jasné. A také to, aby se mladí kluci zvedli výkonnostně.

3. (venku Sadská) Je to derby. Očekávám, že domácí fotbalisté budou chtít na svém velkém hřišti využít schopnosti rychlonohého útočníka Plota. Věřím, že máme na to, abychom vyhráli a s tím k soupeři také pojedeme. Pokud chceme zůstat v soutěži, musíme hned v prvním zápase jara naplno bodovat.

Přišli: Cabrnoch na hostování z Ostré.

Odešli: Parůžek ukončil hostování, Grus kvůli škole přerušil sportovní činnost v klubu, v dlouhodobém trestu je Vlačiha.

SADSKÁ – 13. MÍSTO – 12 BODŮ
Trenér Jiří Hrdlička

1. Nezúčastnili jsme se žádného zimního turnaje, měli jsme sjednané jen přípravné zápasy. Ale pokaždé jsme se nesešli ve složení, jak bychom chtěli. S docházkou jsem ale celkem spokojený, kluci chodili. Jeden soupeř v přípravě nám odpadl, což byla komplikace, a také v generálce nás soupeř moc neprověřil. Kaňkou přípravy je to, že se nám zranili dva hráči – Kaňka a Melíšek, ti jsou mimo na delší dobu a v jarní části sezony určitě hrát nebudou.

2. To je jednoznačné. Tak jako už několik let nazpátky, chceme soutěž udržet. Kádr nemáme špatný, jsou tady dobří fotbalisté. Myslím, že mužstvo na záchranu má. Takže náš cíl je úplně jasný.

3. (doma Milovice) Hlavně to pro nás bude hodně důležité utkání. Doufám, že to nepodceníme, soupeře přehrajeme a zvítězíme. Myslím, že Milovice jsou soupeř, který je hratelný. Bude to ale vyrovnaný boj.

Přišli: hostování klub prodloužil bratrům Jechovým z Nymburka, z Polabanu přišel na hostování také Kulhánek, vrátil se Kalina.

Odešli: hostování skončilo Zubákovi.