Zástupcům všech těchto tří regionálních mužstev jsme položili stejné otázky před sezonou:

1. Jaká byla příprava?
2. Jaké jsou cíle týmu před sezonou?
3. Jak hodnotíte vaši generálku?
4. Kdo nový do týmu přišel a kdo naopak kádr opustil?

Bohemia Poděbrady - manažer Miroslav Tomáš

1. Příprava proběhla v klidu a v pohodě v domácích podmínkách. Jsme připraveni a těšíme se na novou sezonu.

2. Chceme hrát důrazný, ale líbivý útočný fotbal a po podzimní části soutěže být do pátého místa.

3. Bohemia Poděbrady – Divišov 4:2. S kvalitním týmem Divišova jsme odehráli pěkný zápas, který se líbil. Navíc jsme vyhráli o dvě branky. Jen nás hrozně mrzí zranění Martínka, který má zlomenou čéšku a bude se dlouhou dobu léčit.

4. Odešel jen Michal Jareš, kterému skončilo hostování z Litole. K nám pak přišli Milan Tománek z Radimi, Jakub Nedorost z Ostré, Tomáš Mihovský z Kojic, Ladislav Kratochvíl z Libice nad Cidlinou a Ladislav Doseděl z Chlumce nad Cidlinou.

SK Sokoleč - trenér Radek Hruška

1. Hodnotím ji pozitivně. Samozřejmě letní příprava je poznamenána dovolenými, takže i u nás jsme se s tím potýkali. Většina hráčů ovšem potrénovala kvalitně. Doufám, že jsme dobře připraveni na sezonu.

2. Chceme hrát v horní polovině tabulky.

3. Sokoleč – Sadská 4:4. Generálka nedopadla podle mých představ, ale kdybychom vyhráli všechno, tak bychom létali v oblacích a takhle sedíme na zemi. Trápí nás standardní situace, ty musíme zlepšit. Sadská nás prověřila a ukázala nám naše nedostatky.

4. Přišli k nám Hadvičák a Stánok ze Slovanu Poděbrady, a Petr Kozel z Krakovan. Odešel jen Koubek.

Union Čelákovice - sekretář Milan Šikl

1. Myslím si, že nebylo velkého rozdílu mezi tou loňskou a letošní přípravou. Výhodou byla poměrně dobrá tréninková účast. Pokud jde o přípravné zápasy tak jsme byli zcela úspěšní, ale soupeři byli jen na úrovni I.A či I.B třídy. Zde jsme měli zvolit i soupeře z vyšší soutěže. Výhodou bylo, že noví hráči přišli na začátku přípravného cyklu a tak mohl trenér zkoušet nové rozestavení. Zda úspěšně, ukáží mistrovské zápasy.

2. Naše skupina doznala řady změn a je pro mne dost nečitelná. Velmi těžko se shání informace z přípravy a tak pro podzimní část soutěže máme cíl dosáhnout co nejlepšího umístění. Jinak počítám, že letos nebude takový jasný lídr jako byl Brandýs a v popředí tabulky by mohly být Poděbrady, asi Sázava, možná Kosmonosy, ale to je jen odhad. Pro Union bude dobrá horní část tabulky.

3. Pátek – Čelákovice 2:4. Generálku jsme odehráli v Pátku v téměř kompletní sestavě. Celkový dojem byl dobrý, ale o kvalitě naší hry rozhodnou až boje o mistrovské body.

4. Přišli k nám Kadeřábek z Úval, Slunéčko z Radimi, Pikous z Meteoru, Bernard z francouzkého klubu, po zranění Pavel Bařina a Souček, z dorostu Szabo. Naopak odešli Helmich do Českého Brodu, Ježek do Lysé nad Labem, Lánský do Mochova, Pánek do Ostré a Skuhravý mladší do Úval.