Zápas začal dvěma šancemi domácích, ty ale zůstaly nevyužity. A tak to vzal na sebe vytáhlý útočník Roman Herzán a v rozmezí dvanácti minut dvakrát skóroval. „Po první brance byla hra vyrovnaná. My jsme byli o něco fotbalovější a hosté zase bojovnější," uvedl sekretář čelákovického klubu Milan Šikl. „Před poločasem měl ještě výbornou možnost Dalekorej, ale nezakončil včas a o míč přišel," řekl Šikl k prvnímu poločasu. „Druhá půle se už jen dohrávala," prohodil sekretář Unionu.

Čelákovice nedaly branku už sedm zápasů v řadě. To je dost dlouhá doba. „Hosté byli po derby spokojenější, vyhráli zaslouženě. Proměnili totiž své šance, zatímco my ne. Uvidíme, jestli jim to bude stačit," dodal Šikl.

V táboře Litole zavládla velká radost. „Bojovali jsme a jsme rádi, že se nám povedlo vyhrát," rozdával úsměvy na všechny strany litolský trenér Pavel Jareš.

Jeho tým vyhrál i bez chybějícího zkušeného obránce Adama Petrouše, který si ve středeční dohrávce poranil sval. „Domácí cítili, že nám mohou zkomplikovat boj o záchranu a nastoupili asi v té nejlepší sestavě, jakou mají. Také měli dvě velké šance," vyprávěl po zápase litolský trenér.

Po jasném prvním poločase se zápas jen dohrával. „Ve druhém poločase jsme naše vedení jen kontrolovali. Museli jsme tento zápas vyhrát a to se povedlo. Soupeř rozhodně nebyl slabý, ale my jsme podali dobrý výkon a dalo se na to koukat. Měli jsme tam několik pohledných akcí," dodal Jareš.