SLOVAN – BOHEMIA 0:0

Devadesát minut poděbradské bitvy gól nenabídlo. Branky padaly až v závěrečném penaltovém rozstřelu. A v něm byli úspěšnější fotbalisté Slovanu. Ti si tak do tabulky I.B třídy skupiny C připsali dva body.

„V prvním poločase byla hra vyrovnaná. My jsme měli nějaké brankové příležitosti, ale nic jsme nedali. Ve druhém poločase nás Bohemka přimáčkla. My jsme to ale nějak ukormidlovali bojovností našich hráčů a za dva body jsme rádi. Máme nyní šestnáct bodů a to je celkem dobré," uvedl manažer poděbradského Slovanu Petr Král. „Bohemia byla ve druhém dějství lepší, pomohlo jí střídání tří hráčů, soupeř hru zkvalitnil. Terén byl hodně těžký a to bylo znát. Já jsem rád, že máme dva body, ale já tohle derby tak prestižně neberu. Zase tak moc mi to neříká. Šestnáct bodů je dobrý počin pro jarní odvety," dodal spokojený Petr Král.

Méne spokojený už byl trenér Bohemie Luboš Vondra. „Raději bych to nehodnotil. Déšť a terén zabily fotbal," ulevil si po utkání kouč Bohemie. „V prvním poločase se hrálo pouze mezi šestnáctkami bez vyložených šancí. My jsme asi častěji drželi balon, ale nebylo nám to nic platné, protože soupeř velice dobře bránil. My jsme se nedokázali prosadit. Pět minut ve druhém poločase jsme ještě asi spali, nebo jsme zůstali v kabině. Domácí měli obrovskou šanci. Po této situaci jsme převzali otěže zápasu a hrálo se na jednu bránu. Oni měli jen nějaké brejky. Špatně jsme ale naložili se svými šancemi. Bohužel jsme si první místo v tabulce prohráli sami, nedali jsme šance a penaltová loterie nám nevyšla. Jsem z toho zklamaný. V poločase jsem chtěl hráče vyhecovat a vyburcovat, ale nevyšlo to," vyprávěl po derby trenér Vondra.

Rozhodčí: Hurych. ŽK: 2:1. Diváci: 180.
Slovan Poděbrady: Míšek – Tomíšek, Šťastný, Hanuš, Borovička – Pěkný, Havrda, Král, Sekera – Havlík, Stánok (84. Hran Ca).
Bohemia Poděbrady: Krch – Sopr, Velčovský, Suchánek, Churavý – Kubánek (46. Martínek), Bobek, Rulc (61. Hruška), Voříšek (76. J. Vondra) – Jirásek, Tůma.