Lysá – Sadská 1:0

„V prvním poločase jsme měli mírně navrch, největší šanci měl Lukáš Novák, ale jeho střelu vyrazil brankář hostí Šaroch. Sadská měla také jednu šanci, se střelou Mejzra si poradil Rathouský," hodnotil první půli zápasu dvou okresních celků domácí kormidelník Václav Sosnovský.

A ten byl také u jediné branky utkání. Do druhého poločasu vstoupila lépe Lysá a v 54. minutě přišla jediná branka zápasu. Centr Poborského zpracoval Sosnovský, přiťukl nabíhajícímu Křížovi a ten nedal Šarochovi šanci. „Hrálo se převážně mezi šestnáctkami a my jsme hrozili hlavně ze standardních situací, ale obrana Sadské si poradila. Bylo to takové klasické úvodní utkání, vytvořili jsme si celkem dost nadějných situací, ale chyběla nám přesnost ve finální přihrávce. Jsme spokojeni se třemi body, myslím, že jsme o ten gól byli lepší," přemýšlel po zápase Sosnovský.

„Byl to první zápas jara a byl hodně bojovný," řekl po derby hrající trenér Sadské Milan Svoboda. „Fotbal to moc na koukání nebyl. Musím ale znovu říct, že jsme neproměnili velké šance, asi čtyřikrát jsme šli sami na bránu. A pak jsme po chybě v obraně dostali jediný gól zápasu," truchlil Svoboda.

Ten se musel obejít bez čtyř hráčů. „A to také bylo znát. Bylo to o tom, kdo dá první branku. Jinak se hrálo po vápno. Z těch šancí, co máme, musíme něco proměnit. Kluky musím ale pochválit. Byl to typický první zápas, my jsme nedali šance a proto jsme prohráli," dodal kouč Sadské.

Čtěte také: Hráči Velimi a Poděbrad si užili televizní kamery

Branka: 54. T. Kříž. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 4:4. Diváci: 120. Poločas: 0:0.
Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Helmich, Kubín, Růžička – T. Kříž, L. Novák (81. Schneiberg), Urban, O. Poborský, Hodboď (65. Ježek) – Hanke (78. Kodeš), D. Novák (46. Sosnovský).
AFK Sadská: Šaroch – Havlík, Janiga, Kříž, Mejzr – Plot, Brynych, M. Svoboda, Kalina – Lukavec, Fér.