Sokolči vyšel závěr první půle a začátek té druhé. Nejprve vstřelil gól precizně kopnutým trestným kopem Šťastný, pak se z brejku prosadil Roman Fink. Hosté byli na koni, domácí tým už se nezvedl.

„Bohužel naše vítězná série skončila," litoval po prohraném utkání asistent poděbradského trenéra Miroslav Dolejš. „My jsme byli v prvním poločase rozhodně nebezpečnější, ale neproměnili jsme tři vyložené šance. A na to jsme pak doplatili. Kdybychom něco dali, utkání by asi vypadlo jinak. Hosté byli produktivnější a to rozhodlo," řekl Dolejš. „Zásadní pro celý vývoj byla první branka. A když jsme dostali druhý gól, už jsme se nezvedli. Nenašel se nikdo, kdo by náš prapor zvedl. Pak měli ve druhém poločase více šancí hosté, nás asi třikrát podržel skvělými zákroky brankář Václavík. Nedá se nic dělat, takový je fotbal," pokrčil rameny asistent Miroslav Dolejš.

„Velká spokojenost. Věděli jsme, že to bude těžké utkání a jsme rádi za tři body, i když se to nerodilo lehce," řekl po derby spokojený hrající trenér Sokolče Radek Hruška. „Domácí v prvním poločase velmi dobře kombinovali a my jsme se téměř nedostali do hry. I vinou těžkého terénu a připraveností soupeře na nás. Napadali nás vysoko, abychom nemohli rozehrávat. Šťastná standardka trefená od Šťastného rozhodla zápas, protože jsme se mohli zatáhnout a čekat. Navíc jsme poslali do hry rychlou vrtuli dopředu, která to jenom potvrdila. Škoda, že jsme nepřidali v závěru, kdy hrál soupeř vabank, třetí gól, šance na to byly," popisoval průběhu zápasu hostující trenér Radek Hruška.

Bohemia Poděbrady - Sokoleč 0:2

Branky: 45. Šťastný, 48. Roman Fink. Rozhodčí: J. Svoboda – Benák, Zdeněk. ŽK: Havierník, Bobek, Mihovský – Šváb, Šťastný, Roman Fink. Diváci: 270. Poločas: 0:1.

Bohemia Poděbrady: Václavík – Bobek, Suchánek (57. Kubánek), Tománek, Havierník (88. Krejčík) – Rulc (46. Hněvsa), Hruška (65. Brtna), Brabec, Nedorost – Mihovský, Voříšek (69. Doseděl).

SK Sokoleč: Hadvičák – Šváb, Šťastný, Müller, Hruška – Auer (46. Roman Fink), Vodvářka, T. Kozel (88. Mojžíš), P. Kozel (66. Pěkný) – Čáp (77. Radek Fink), Stánok.