Mužstvo Sokolče v zimním přestupovém období opustil Honc, který zamířil do Kutné Hory. Obrovským problémem je ale zranění urostlého útočníka Matěje Peterky, autora jedenácti podzimních tref. Ten je spolu s Miroslavem Slepičkou, na podzim hráčem Spartaku Příbram, který odešel do Chlumce, a jeho jmenovcem Novákem z Hřebče, nejlepším kanonýrem soutěže. Ovšem Peterka se v průběhu přípravy zranil tak nešťastně, že bude muset podstoupit operaci kolene a bude mimo hru minimálně půl roku. „To je samozřejmě velký problém. Ale bohužel to patří k fotbalu. Matěj je bojovník a super nadstandardní hráč, takový borec nám bude hodně chybět. Spoustu gólů dal a vypomáhal i v defenzivě, hlavně při standardních situacích,“ uvedl na adresu kanonýra trenér Sokolče Jan Hlavatý.

Ten opět v průběhu minulého týdne usiloval s vedením klubu o příchod dalších borců. Ale marně. „Zatím nic nemáme, nic se nepovedlo,“ přiznal Hlavatý, jenž nechtěl prozradit žádné jméno osloveného hráče. „Nějakého hráče rozhodně potřebujeme. Podstoupili jsme mnoho telefonátů, několik schůzek, chtěli jsme hráče z divize nebo České fotbalové ligy, aby to stálo za to, ale nedaří se. Jsme z toho kyselí,“ uvedl sokolečský kormidelník. „Budeme tak mít zatím kádr asi čtrnácti lidí, který můžeme doplnit kluky z béčka,“ přiblížil Hlavatý.

Radost mu tak udělal alespoň Lukáš Hruška, který v zimě koketoval s Bohemií Poděbrady, odkud do Sokolče přišel, ale nakonec zůstal. „Poděbrady měly velký zájem. My jsme ale o Lukáše přijít nechtěli. Po zranění, kvůli kterému nějakou dobu nehrál, patřil zase v posledním zápase (1:1 s Ledčí n. S. – utkání bylo po šedesáti minutách ukončeno kvůli hustému sněžení) k nejlepším hráčům na place. Potvrdil mi, že minimálně půl roku ještě zůstane,“ konstatoval lodivod prvního celku tabulky.

Hodně se toho napovídalo mezi fanoušky také o odchodu Davida Snopa. „Okolo něj jsou neskutečné kachny. Víc to není potřeba komentovat,“ dodal Jan Hlavatý.