VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sokoleč chce atakovat první flek, Městec Králové míří za postupem

Nymbursko – O následujícím víkendu se rozjedou další fotbalové soutěže. Do jarních odvet vyrazí týmy hrající nejnižší krajskou soutěž a také okresní soutěže. V I.B třídě skupině C bojuje o co nejlepší umístění hned šest okresních zástupců.

22.3.2018
SDÍLEJ:

Fotbalový míč ilustrační fotoFoto: Archiv Deník

Nejlépe je na tom v polovině sezony Sokoleč, která je druhá a má jen pětibodovou ztrátu na ambiciózní celek Hlízova. Šance na první flek stále žije. „Cíle klubu jsou vyhrát naší skupinu,“ říká odhodlaně trenér druhého mužstva tabulky Robert Jirák.

V první polovině tabulky jsou i další celky okresu. Nejhůře je na tom Loučeň na jedenáctém místě, která ale není v bezprostředním ohrožení sestupem. Nějaké body ale určitě uhrát ještě musí.

Suverénem první poloviny sezony v nejvyšší okresní soutěži byl Městec Králové. Ten projel podzimní část soutěže jako horký nůž máslem, vyhrál všech třináct utkání. To je až neuvěřitelná bilance, která se dá asi jen těžko zopakovat. Spanilá jízda Městce připomínala tu plzeňskou v nejvyšší tuzemské soutěži. „Je to příjemné, co jsme dokázali, ale těžko si můžeme myslet, že to půjde samo. Důležité bude ukopat postup a je jedno, jestli to bude o deset bodů nebo jen o jeden,“ uvedl trenér lídra soutěže Milan Švábenský. „Každopádně chceme postoupit,“ říká rezolutně kouč.

Jeho tým velkých změn nedoznal. „Přišel Jaroslav Král z Kovanic, který by mělposílit ofenzivu, se střílením gólů jsme měli problém. Navíc začali po zranění trénovat Poděbradský a Tyl. Tím se zvedla i konkurence. Takže se kluci musí snažit a musí makat,“ usmál se Švábenský.

Sokoleč – 2. místo, 31 bodů

TRENÉR ROBERT JIRÁK

Jaká byla zimní příprava?

Hlavně byla dlouhá. Všichni se těšíme na mistráky. Máme nadstandardní podmínky včetně soustředění na horách a tréninku na umělé trávě. V zápasech bych si představoval kvalitnější soupeře. Prohráli jsme pouze jednou s Vyšehořovicemi na velmi špatném terénu.

K jakým změnám došlo v kádru?

Hlavně nikdo neodešel. A dobrá parta, kterou tady máme, zůstává pohromadě.

Cíle před jarní částí sezony?

Mým cílem je, aby naše hra byla ještě lepší a dokázali jsme v utkáních dominovat a předvádět dobrý fotbal pro naše fanoušky. Cíle klubu jsou vyhrát naší skupinu.

Kdo postoupí a koho pasujete na sestup?

Sestup nikomu nepřeji a ani nejsem odborník na ostatní mužstva. Takže vůbec netuším a chtěl bych, aby všichni hráli co nejlepší fotbal a naše soutěž měla co nejvyšší kredit. A postup? Kdo jiný než Sokoleč.

Sadská – 4. místo, 22 bodů

UNIVERZÁL MARTIN HAVLÍK


Jaká byla zimní příprava?

Hlavní událostí zimní přípravy bylo každoroční týdenní soustředění na Šumavě, které jsme absolvovali na přelomu ledna a února. Celkově jsme se věnovali tradičním tréninkovým metodám jako běhu, posilování a tréninkům na umělé trávě. Nově jsme v rámci zimní přípravy navštěvovali formu dynamického posilovacího cvičení zvané „body pump“.

K jakým změnám došlo v kádru?

Posílil nás Daniel Holas, který předtím působil v AFK Sokol Semice. Z pracovních důvodů skončil Josef Kreische.

Cíle před jarní částí sezony?

Chtěli bychom navázat na umístění z podzimu a skončit do čtvrtého místa v tabulce.

Kdo postoupí a koho pasujete na sestup?

Favoritem naší skupiny se zdá být Hlízov. Sestupové boje budou zřejmě absolvovat Jestřábí Lhota, Bílé Podolí a Tupadly. Nic není ale rozhodnuto.

Pátek – 5. místo, 21 bodů

TRENÉR PAVEL DE GIORGII


Jaká byla zimní příprava?

Probíhala s hráči A týmu i B týmu dohromady. Tréninky byly na umělé trávě v Kolíně a v domácím prostředí v Pátku. Osm přípravných zápasů jsme odehráli na umělé trávě v Novém Bydžově. Pozitivní bylo, že jsme hráli se soupeři, které jsme vůbec neznali. Byly to týmy I.B třídy a výš v Královéhradeckém kraji. Úroveň týmů mi přišla nižší než v našem Středočeském kraji.

K jakým změnám došlo v kádru?

Do týmu přišli Patrik Lambert z Libice nad Cidlinou, Jaroslav Krejčík z Bohemie Poděbrady, Karel Leština z Odřepes, ten je zároveň manažerem týmu. Z týmu odešli David Mical zpět do Žiželic, Jakub Kollmann, o kterém nemáme žádné zprávy, jestli bude hrát u nás. Přípravu s námi neabsolvoval.

Cíle před jarní částí sezony?

Cílem je udržet se v první pětce. Chceme častěji zapojovat do zápasů i hráče B týmu. Proto jsme přípravu měli bez rozdílu na A či B tým.

Kdo postoupí a koho pasujete na sestup?

Postup si pohlídá Hlízov. Ale určitě by je mohla potrápit Sokoleč a Čáslav B. Nechci nikoho v půlce sezony předem odepisovat. Ale na sestup tipuji Bílé Podolí a Jestřábí Lhotu.


Milovice – 7. místo, 19 bodů

TRENÉR PAVEL PAVLÍČEK


Jaká byla zimní příprava?

Vložili jsme do ni víc energie než minulý rok. Použili jsme i některé progresivní metody zaměřené na silový trénink. Z mého pohledu se na této úrovni v přípravě týmu nedalo udělat o mnoho víc. Pořád je to hlavně o hlavách hráčů a jejich soustředěnosti na zbývajících třináct zápasů.

K jakým změnám došlo v kádru?

Jeden hráč z rodinných důvodů skončil. Přišel Jiří Jech z Polabanu Nymburk, do týmu se zpět úspěšně začlenil Jan Grus, a o jednom hráči jsme ještě v tomto týdnu jednali. Pokud by se povedl, byl bych moc rád.

Cíle před jarní částí sezony?

Pro mně osobně těžká otázka. Mohl bych se tu rozepsat na půl stránky (smích). Ale odpovím asi raději tak, jak to cítí samotní hráči. Hrát dobrý fotbal, udělat si radost, být hlavně spolu v dobré partě kamarádů, kteří se navzájem ve fotbalovém ani v soukromém životě nenechají nikdy ve štychu.

Kdo postoupí a koho pasujete na sestup?

Postoupí Hlízov, i když asi nejenom podle mne, nejlepší fotbal založený na kombinační a dynamické hře vlastních odchovanců, hraje čáslavské béčko. O sestupujících jen dobře, ale myslím, že velké starosti budou mít Tupadly, Jestřábí Lhota a Bílé Podolí. Klidné jaro přeji Bečvárům, už jen proto, že se snaží hrát vždy fair play.


Ostrá B – 8. místo, 19 bodů

VEDOUCÍ MUŽSTVA PAVEL JÁSEK


Jaká byla zimní příprava?

Jelikož máme málo lidí, museli jsme trénovat společně s dorostem. Příprava tedy nebyla ideální a podle našich představ.

K jakým změnám došlo v kádru?

Zaznamenali jsme jenom odchody, nikdo nepřišel. Hampl se vrátil do Poříčan, Birkuš odešel do Jevan. Jirka Dozorec ukončil aktivní hráčskou i trenérskou činnost, dlouhodobě zraněn je Málek. Takže jsme utrpěli samé ztráty.

Cíle před jarní částí sezony?

Cílem je záchrana, chceme se v soutěži udržet. Rozpadla se nám osa týmu, na kterou jsme se spoléhali. Budeme muset čekat, koho nám pustí z dorostu a áčka.

Kdo postoupí a koho pasujete na sestup?

Podle postavení to vypadá, že postoupí Hlízov. Proti nám byla ale nejlepší Čáslav B. Vůbec nevím, kdo by mohl sestoupit, nikomu to nepřeji. A hlavně to nechceme být my


Loučeň – 11. místo, 16 bodů

TRENÉR OTAKAR OTTOMANSKÝ


Jaká byla zimní příprava?

Příprava proběhla pro nás klasicky v místních podmínkách s využitím tělocvičny. Účast byla ovlivněna zimními dovolenými, pracovní zaneprázdněností a v závěru i nemocemi hráčů, takže kolísala od velmi dobré až po slabou. Bohužel jsme ne vlastní vinou sehráli jen dva přípravné zápasy.

K jakým změnám došlo v kádru?

Do Kovanic odešel Víťa Lorenc. Získali jsme Fandu Farkaše, který naposledy působil v Kostomlatech.

Cíle před jarní částí sezony?

Jelikož podzim nebyl zdaleka podle našich představ, bude naším cílem jednoznačně záchrana.

Kdo postoupí a koho pasujete na sestup?

Nerad tipuji a neznám ani současný stav ostatních týmů, ale podle současného postavení se o postupu zřejmě rozhodne mezi Hlízovem a Sokolčí. O sestup si to, doufám, rozdají mezi sebou Jestřabí Lhota, Tupadly a Bílé Podolí.

Autor: Vladimír Malinovský

22.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ SKUPINY C+E. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Dos-servis, s.r.o., Čechova, č.p. 717, 289 22 Lysá nad Labem. Informace: Petr Mišik, +420 724 649 616.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 200 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontaktovat nás můžete telefonicky, e.mailem nebo osobně každé pondlí v době od 11:00 - 14:00 hod. - Hotel Ostrov. Pracoviště: Hotel ostrov, Na Ostrově, č.p. 432, 288 02 Nymburk 2. Informace: Ivana Veverková, +420 603 872 101.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik 27 000 Kč

Technici dispečeři strojírenské výroby SERVISNÍ TECHNIK STROJŮ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky: vyučen nebo praxe v oboru výhodou (v případě zájmu jsme ochotni zaučit i uchazeče bez praxe), praxe s montáží ocelových konstrukcí, strojů a strojních dílů výhodou, ochota učit se novým věcem a přístupům;, , Pracovní náplň: příprava a montáž třídících a drtících strojů pro zpracování nerostných surovin, servis třídících a drtících strojů v kamenolomech a pískovnách v ČR a SK;, , Nabízíme: možnost profesního a odborného růstu v perspektivním oboru, odpovídající platové ohodnocení + prémie + diety, 5 týdnů dovolené, dotované stravování v areálu společnosti, stravenky, lokalita Sadská, , Kontaktujte nás prosím e.mailem nebo telefonicky. Pracoviště: Cpos s.r.o - sadská, Husínek, č.p. 30, 289 12 Sadská. Informace: Jakub Fremund, +420 724 163 500.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 23 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Vedoucí prodejny maso, uzeniny, lahůdky - NYMBURK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Penny Marketu ve městě NYMBURK. , , Pracovní náplň: , • objednávání a příjem zboží pro prodejnu , • nábor prodavaček, jejich hodnocení a motivování , • celkové řízení chodu prodejny , • zodpovědnost za prezentaci zboží, čistotu prodejny a dodržování standardů , , Požadujeme: , • ideálně vyučení v oboru řezník nebo SŠ potravinářské technologie , • praxe v bourání a zpracování masa výhodou , • zkušenost s řízením menšího kolektivu , • znalost práce s PC , , Nabízíme: , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi , , V případě zájmu svůj životopis zašlete na mzofova@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště nymburk, Drahelická, č.p. 2265, 288 02 Nymburk 2. Informace: Michaela Zofová, +420 727 901 088.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

KOSTOMLATY SLAVILY. Fotbalový klub Sokol Kostomlaty nad Labem slavil devadesát let od svého založení. K tomu si pozval další dva celky Kostomlat – Kostomlaty pod Milešovkou a Podřípan Kostomlaty

V Kostomlatech vyhrály Kostomlaty. Ne ty domácí

Matěj Peterka

MATĚJ PETERKA: V Poděbradech prožívám nejhezčí fotbalové období

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONU
včera 16:36

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

včera 14:50

Snad jsem přispěl k současné úrovni, říká končící legenda MFK Vyškov Hodinář

/ROZHOVOR/ V utkání z posledního jarního kola Moravskoslezské ligy s Petřkovicemi vyběhl na trávník v 87. minutě a s krátkým nastavením hry to byly jeho poslední chvíle v dresu Vyškova, který oblékal dlouhých dvanáct let. „Bylo to krásné období, ale teď se chci věnovat svým koníčkům a profesním záměrům, včetně studia,“ říká David Hodinář, dlouholetá opora MFK Vyškov a v posledních dvou sezonách asistent trenéra Trousila.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 16:32

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

včera 14:29

Brankář Vaclík po přestupu do Sevilly: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli

/ROZHOVOR/ Loni se brankář Tomáš Vaclík přestupu do Benfiky Lisabon nedočkal, letos mu však přesun na Pyrenejský poloostrov vyšel. Zamířil do španělské Sevilly.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
2. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
3. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. FS Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
8. AC Sparta Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Viktoria Plzeň 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT