Přestože má za sebou spolu s týmem velice úspěšnou sezonu, kdy v jarní části sezony ztratil pouhé tři body po porážce 0:2 u lídra z Polep, rozhodlo se vedení klubu pro odvolání trenéra.

„K odchodu Michala Škopka došlo po vzájemné dohodě. Není to rozhodně nic osobní a není to ani tak, že bychom měli někoho jiného. Jeho nástupce budeme teprve hledat," řekl k překvapivému tahu mecenáš sokolečského klubu Josef Šátek.

Ovšem sám odvolaný trenér Škopek vidí celou situaci poněkud jinak. „Je pravdou, že mi bylo další působení v pozici trenéra A – týmu překvapivě ukončeno. Přestože se jednalo o velmi úspěšnou jarní část sezony, kdy tým prohrál za mého působení z osmnácti zápasů pouze jednou, a to včetně přípravy, tak po sdělení důvodů, které jsou podle mého názoru nelogické, nepochopitelné a až dokonce směšné, jsem byl nucen tým opustit," uvedl Škopek. „Pro další pokračování, které jsem měl zde do nové sezony v I.A třídě připravené, je to škoda právě pro samotný sokolečský fotbal. Útěchou mi je, že kromě jediného hráče, který se nevyjádřil, tak všichni ostatní toto rozhodnutí odsoudili. Klukům děkuji za podporu a přeji jim fotbalové úspěchy," dodal Michal Škopek.