Opočnice – Milovice 3:0

„Tohle se dobře hodnotí, je to asi velké překvapení. Byl to zápas dvou naprosto odlišných poločasů. Hosté začali podle očekávání aktivně, byli fotbalovější a měli větší pohyb. Do ničeho nás nepustili. Do poločasu jsme drželi bezbrankový stav jen díky Vašku Košvancovi, který chytil několik šancí soupeře. Po změně stran to bylo z naší strany mnohem lepší, dokázali jsme se dostávat do šancí a nakonec jsme dali tři branky. Dík patří všem hráčům za přístup k utkání. Chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho brankáře, on má hlavní zásluhu na tom, že jsme vyhráli," chválil brankáře trenér Opočnice Jiří Petrášek.

„Při vší úctě k domácím, fotbalově na tom moc dobře nebyli. Ale chtěli narozdíl od nás vyhrát a šli za tím. V poločase to mohlo být klidně pět nula a nikdo by se nedivil. Do druhé půle jsme vlezli, že je lehce přehrajeme, ale to se nestalo. Chybí nám chuť jít za vítězstvím a doplácíme na neproměňování šancí," našel hlavní příčiny překvapivé porážky hrající trenér Milovic Sergej Vlačiha.

Branky: 75. Pivný, 84. J. Rychlík, 89. J. Košvanec. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Opočnice: V. Košvanec – P. Rychlík, M. Strejček, Holubička, Mikšovský – Jambor, Potůček, M. Rychlík, Pivný – J. Rychlík (85. J. Košvanec), V. Strejček.
Milovice: Havelka – Novotný, Plecitý, Vlačiha, Zoubek – Jan Krátký, Jakub Krátký, Dzurko, Tangl – Beneš, Křivánek (66. Dlouhý).

Loučeň – Rožďalovice 0:1

„Kdybychom hráli týden, tak gól nedáme. V prvním poločase jsme byli aktivnější, měli jsme převahu, ale bylo to bez šancí jen po vápno. Soupeř z nenápadné akce a střele k tyči udeřil. Druhá půle byla stejná, měli jsme ještě větší převahu, ale nevzpomínám si, že bychom měli nějakou vyloženou šanci. Hosté měli nebezpečné brejky, ale gól už nepadl," hodnotil utkání loučeňský kormidelník Otakar Ottomanský.

„Domácí se nás báli. Co jsme chtěli hrát my, tedy na brejky, to hráli oni. První půle nebyla ke koukání, byl to urputný boj. A druhá půle byla dost chaotická. Oni míče nakopávali a my jsme bránili těsné vedení. Je potřeba, aby naši útočníci proměňovali alespoň z půlky své šance a budeme k nezastavení. Kluci ale bojovali. A navíc jsme v zápase trefili dvakrát břevno," vyprávěl po zápase trenér vítězů Miroslav Kořínek.

Branka: 34. Kunc. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 2:2. Diváci: 145. Poločas: 0:1.
Loučeň: Bednář – Holler, Poulíček (8. Špalda), Prisčák, Holub – M. Vrabec, Štěpánek, Bašus, Mareš – T. Vlasák, Holánek.
Rožďalovice: Janura – Vlček, M. Hojsák, Hoffmann, Ottomanský (54. Nechánský) – František Veselý (88. Filip Veselý), Slavík (64. Kulychok), J. Hojsák, J. Najmon – Kunc, Hora.

Běrunice – Hr. Jeseník 1:0

„Úroveň zápasu odpovídala stavu, ve kterém se oba týmy nacházejí. My jsme začali dobře, ale gól jsme vstřelit nedokázali a přizpůsobili jsme se hře na nakopávanou a fotbal trpěl. Po pauze jsme zlepšili pohyb, hráli po zemi a už to bylo lepší. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací. Branku jsme však dali z trestného kopu my. Nejlepším na hřišti byl dle diváků bezchybný rozhodčí," řekl k zápasu běrunický útočník Ondřej Vaňura.

„Bylo to utkání, které svou kvalitou zcela jistě neodpovídalo okresnímu přeboru. Nám se uzdravilo několik hráčů a tak jsme určitě od utkání očekávali více, ale když za devadesát minut nevystřelíte na branku soupeře, tak nemůžete myslet na body. Už třetí zápas v řadě jsme nevstřelili branku a to je na pováženou. Soupeř rozhodně nebyl lepší než my a myslím, že by zápasu slušela remíza," řekl předseda Hrubého Jeseníku Roman Sodoma.

Branka: 80. Vaňura. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, D. Hála, P. Hála (80. M. Čížek), Fiala – Podněcký, L. Hála, R. Černý (58. M. Černý), M. Chrastný (82. Fiferna) – Mitrev, Vaňura.
Hrubý Jeseník: Hájek – R. Stránský, T. Hurych (40. Lejnar), R. Hurych, P. Stránský – Čepička, Pivec, Kozák (83. Jirouš), Josef Jeník – Ott, D. Pulda (58. Krejčík).

Kostelní Lhota – Lipník 1:1

„Vůbec nebylo poznat, že hraje vedoucí tým s posledním. Soupeř s námi odehrál naprosto vyrovnanou partii. Na co jsme sáhli, to se nám nepovedlo. V prvním poločase jsme měli tři brankové příležitosti, ale bohužel jsme nic neproměnili. Na gól se moc nadřeme. Pak se nám skórovat podařilo, ale báli jsme se až do konce. A soupeř také ke konci vyrovnal. My už jsme nestačili zareagovat. Lipník si remízu zasloužil," uvedl asistent domácího trenéra Roman Šťastný.

„Pro nás je to určitě dobrý bod. Domácí nás asi podcenili, ale výsledek odpovídá průběhu hry. Bylo to vyrovnané utkání a remíza je zasloužená," byl s bodem spokojený lipnický zadák Tomáš Mencl.

Branky: 65. M. Mácha – 85. Doležal mladší. Rozhodčí: Salava. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Pokorný, Andrle, M. Kvíz – M. Bláha, T. Drobný, Sládek, M. Mácha – Břichnáč, Pavlík.
Lipník: Kotek – Gregar, Doležal starší, Zítka, Mencl – Jokl, Palyza, Kapička, Švehla – Stehlík, Doležal mladší.

Ostrá – Všejany 7:0

„Od začátku se hrálo v naší režii, tentokrát jsme byli hodně produktivní a po zásluze bereme tři body. Co nám chybělo v minulém utkání, to jsme nyní měli. A to byla produktivita," radoval se trenér rezervy Ostré Pavel Jásek.

„K utkání jsme dorazili s torzem. Chyběli čtyři hráči ze základu a dva nastoupili zranění. Myslím, že v poli jsme se domácím dokázali vyrovnat a do 70. minuty jsme nehráli špatně, ale obrovský rozdíl byl v útočné fázi, o čemž jasně hovoří výsledek, tam měla Ostrá velkou kvalitu. Musíme se omluvit našim divákům, kteří nás opět přijeli podpořit v hojném počtu autobusem. Načali jsme sérii čtyř těžkých zápasu výsledkově špatně, snad se do příštího týdne dáme zdravotně dohromady a budeme v derby Loučeni důstojným soupeřem," zhodnotil zápas hráč hostí Marek Sutter.

Branky: 13. Uher, 35., 58. a 61. J. Dozorec, 76. L. Dozorec, 79. Sedlák, 83. Vavřík. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0.
Ostrá B: Chaloupka – Vojtěch, Čáp, Sedlák, Vavřík – Nedorost, Birkuš, J. Dozorec, Uher – L. Dozorec, Doseděl (54. Císař).
Všejany: Dlouhý – L. Michl, T. Šáfr, Hejduk, Sutter – Šaržík (Mádle), Náhlovský, Vašák, D. Říha – Hanuš, A. Michl.

Přerov – Kovanice 4:2

„Začátek byl z obou stran vlažný. Velkou šanci měly oba týmy. Nám se podařilo do poločasu jednou skórovat. Druhou půli jsme začali špatně, hosté nás přehrávali a také vyrovnali. My jsme ale v dalším průběhu vstřelili druhou branku a to zápas zlomilo. Poté jsme ještě přidali dva góly, soupeř už jen korigoval. Máme tři body, které jsou pro nás důležité a jsme za to rádi," usmíval se Jan Kolenský, přerovský hráč.

„Měli jsme na to, abychom urvali nějaký bod. V době našeho tlaku jsme ale dostali druhý gól a to možná rozhodlo. Pak jsme se ještě pokusili o vyrovnání, ale udělali jsme další chybu a bylo po nadějích," litoval kovanický obránce Radek Hanuš.

Branky: 27. Kolenský, 76. a 82. Adamec, 85. Vodička – 49. a 86. Kukla. Rozhodčí: Bekešský. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Přerov: M. Valenta – L. Skuhravý, Forejt, Čurda, Kadeřávek – Kolenský (86. A. Galbavý), Vodička, Neuhausel, R. Veselý – T. Galbavý (46. Řehák), Adamec (85. P. Veselý).
Kovanice: Dvořák – Jelínek, Hanuš, M. Krejčík (56. Trégl), Kunc (60. Bureš) – Poklop, J. Černý, Stránský, T. Černý – Kubina (89. Kopecký), Kukla.

M. Králové – Kostomlaty 4:0

„Povedlo se nám potvrdit vítězství z minulých utkání a jsme spokojeni. Začali jsme aktivně, ale na začátku jsme promarnili nějaké šance. Pak jsme přece jen dali dva góly a uklidnili jsme se. Také do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a dostávali jsme se do šancí. Špatně jsme ale řešili finální přihrávky, mohli jsme dát o pět gólů víc. Výsledek je ale dobrý," měl radost domácí kormidelník Milan Švábenský.

„Začátek utkání byl celkem vyrovnaný, hrálo se hlavně o střed hřiště. Pak nás ale soupeř přitlačil, zlepšil pohyb a donutil nás k chybám. Po nich jsme dostali dva góly. A to rozhodlo. Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním vstřelit kontaktní branku, měli jsme i šanci, tu jsme však neproměnili. Otevřeli jsme to a domácí ještě dvakrát skórovali. Musím ale uznat, že Městec vyhrál zaslouženě, byl to nejlepší soupeř na jaře," chválil soka kostomlatský trenér Martin Šulc.

Branky: 36. a 38. M. Kafka, 67. R. Kafka, 72. L. Němec. Rozhodčí: Kubera. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0.
Městec Králové: Fiala – P. Štok, M. Hradečný, Blažek (77. Radek Libánský), Novotný – Tyl (86. Janouch), Křovina, L. Němec, M. Kafka (62. Hrbáček) – R. Kafka, Krejčí (53. Velenský).
Kostomlaty: Týma – Šulc (46. Jarolím), Dvořák, Novák, Šnajdr – Janata, Vorlíček, Janáček, Neagu – Pavlíček (49. Prošek, 72. Borufka), Bednář (41. Kořán, 62. Klosovský).

Tabulka po 18. kole

 1. Kost. Lhota⋌ 18 14 2  2 47:16 44
2. Loučeň⋌ 18 13 1  4 55:15 40
3. Rožďalovice⋌ 18 12 2  4 38:21 38
4. Ostrá B⋌ 18 12 1  5 66:39 37
5. Milovice⋌ 18 10 1  7 54:29 31
6. Měst. Králové⋌ 18  9 3  6 48:33 30
7. Hr. Jeseník⋌ 18  8 1  9 41:49 25
8. Přerov n. L.⋌ 18  7 2  9 36:41 23
9. Kostomlaty⋌ 18  5 8  5 25:32 23
10. Opočnice⋌ 18  6 4  8 31:37 22
11. Všejany⋌ 18  6 4  8 39:46 22
12. Běrunice⋌ 18  5 0 13 20:51 15
13. Kovanice⋌ 18  2 3 13 27:56  9
14. Lipník⋌ 18  0 2 16 20:82  2

Program 19. kola

SOBOTA Lipník – Běrunice, Hrubý Jeseník – Přerov nad Labem, Kovanice – Ostrá B, Všejany – Loučeň, Rožďalovice – Milovice.

NEDĚLE Městec Králové – Opočnice, Kostomlaty – Kostelní Lhota.

Zápasy začínají v 17 hodin.