Nejhůře dopadl jíkevský hráč Tomáš Šmelhaus, který si fotbal nezahraje dva roky. „Dali jsme mu dvacet čtyři měsíců. Tam bylo provinění velké," uvedl předseda nymburské disciplinárky Karel Brett. Jeho spoluhráč a podle prvních informací jeden z hlavních aktérů bitky Jiří Horák dostal stop na šest měsíců. Vykonávat funkci hlavního pořadatele nesmí po dobu šesti měsíců Jiří Junek.

A to není vše. Jíkevský klub vyfasoval peněžitou pokutu ve výši pětadvaceti tisíc korun. Navíc má uzavřené hřiště a musí sehrát tři mistrovská utkání ve vzdálenosti dvaceti kilometrů od Jíkve.

„Rozhodli jsme se pro tak vysoké tresty hlavně proto, že u Jíkve to nebyl první případ," uvedl Brett. „Museli jsme to radikálně řešit, tohle se nesmí stávat," dodal šéf disciplinární komise.

„Raději se k tomu nebudu moc vyjadřovat, je to pro mě čerstvá informace," sdělil Deníku trenér jíkevského mužstva Jan Lebduška. „Pokud je to tak, tak s tím asi nic neuděláme. Jen se můžeme odvolat," řekl trenér.

Ale zda tak klub opravdu učiní, to nedokázal říct. „To zatím nevím, musíme to probrat," dodal Lebduška.

A co se vlastně stalo? Po utkání třetí okresní třídy mezi celky Jíkve a hostujícího Stratova došlo k hromadné bitce, ve které byli hlavními aktéry hráči, pořadatelé i diváci.