Slovan Poděbrady – Dubeč 1:1

„Po počátečním oťukávání, které bylo plné nepřesností, se hra od desáté minuty ustálila a začali jsme lépe kombinovat. Náš mírný tlak vyvrcholil po krásné akci po ose Šťastný – Zeman, druhy jmenovaný poslal krásnou střelu do spojnice svoji slabší nohou. O tři minuty déle předložil míč Říha Kafkovi, ale ten přestřelil.

Ve 33. minutě po sérii standardních situací soupeře se hra přelila na jeho kopačky, ale těsně před půlí po ose Ber - Zeman a zakončující Kafka nedal posledně jmenovaný gólmanovi šanci,“ řekl k prvnímu poločasu trenér Slovanu Jan Sekera. „Do druhého poločasu jsem udělal jednu změnu, ale bohužel po našem faulu se kopala penalta, kterou se štěstím domácí hráč proměnil. Dobře hrající Kafka pak zahodil další ze série svých šancí. Byli jsme při chuti a po hezké kombinaci se osmělil Bernard, který se vrací po zranění. Pak jsme jsme tahali za delší konec, ale nedali jsme další příležitosti, Saulich dokonce nastřelil tyč. V 74. minutě přišla naše šance, kdy dobře hrající Ber poslal kolmici, na kterou si naběhl Kafka a centrem vyzval Davida Kaisera, jenž vracel hlavou na Šťastného. Ten byl bohužel zablokován.

V poslední minutě chyběl mladíčkovi Bulířovi kousíček k tomu, aby rozhodl,“ popsal důležité momenty Sekera. „Na zápas jsme odjížděli se třinácti lidmi, další byli řádně omluveni. Utkání splnilo kondiční charakter a jsem rád, že po těžkém tréninku kluci nepropadli. Chtěl bych pochválit teprve devatenáctiletého středopolaře, který se jeví velice dobře a je zdravě drzý (Zeman, posila ze Sparty Kolín – pozn. red.). Čeká nás od patku třídenní soustředění, kde budeme trénovat dvoufázově,“ dodal Sekera.

Branka Slovanu Poděbrady: Kafka. Poločas: 0:1.

Slovan Poděbrady: Hadvičák - Saulich, Štěpánek, Borovička, Říha, Šťastný, Zeman, Bernard, Ber, Havrda, Kafka, střídali Kaiser, Bulíř.