Celek z lázeňského města hrající na stadionu Obora je v polovině sezony v polovině tabulky krajské I.A třídy ve skupině B. Je sedmý s třiadvaceti body. Vedení klubu nyní řeší změny v hráčském kádru. Podle slov trenéra Libora Paly je mimo hru Hran Ca, který je mimo republiku, mladíček Lovětínský se připravuje na studium vysoké školy. Bernard je po operaci křížových vazů a do prvních tréninků zatím nezasáhl ani Švára. Ten by ale měl pokračovat. Na spadnutí je pak příchod čtyř fotbalistů. Slovan má políčeno na Zelenku a Saulicha z Nebovid (III. třída na Kolínsku), oba hráli předtím za Kutnou Horu. Dále se s týmem připravuje František Kafka, kterého okresní příznivci znají z jeho působení v Bohemii Poděbrady. Tam nastupoval jako brankář, nyní hraje v poli. „Počítáme s ním do pole, ale víme, že může jít i do brány. Zatím je to pro mě varianta na pozici šest místo zraněného Bernarda, který bude chybět celé jaro, uvedl Libor Pala, trenér poděbradského Slovanu. Posledním hráčem je borec z Prahy. „Víc ale prozradit nemůžu. Jde o útočníka z vyšší soutěže,“ tajil Pala.

Fotogalerie: Z fotbalového utkání I.A třídy Slovan Poděbrady - Luštěnice (2:1)

Slovan začal trénovat 10. ledna. Tréninky má dvakrát v týdnu a víkendy zatím volné. Sehrát by měl čtyři přátelské zápasy. „To nám stačí. V týdnu jsme hrát nechtěli, to bychom se pořádně nesešli. Zápasy máme až v únoru. Také jsem chtěl, aby hráči měli něco natrénováno a nedocházelo ke zraněním,“ uvedl kouč poděbradského mužstva.

Zatím může Pala počítat s kádrem okolo patnácti hráčů. Kromě tradičních věcí zimní přípravy, jako jsou kondice a ladění herní pohody, má trenér v plánu především zabudovat do herního systému mužstva nové hráče, a určit směr, jak bude tým hrát. Možná dojde na změnu rozestavení, o tom se ale bude teprve rozhodovat.

Tým také absolvuje soustředění. Vlastně dvě soustředění. To první bude v domácích podmínkách. „Budeme mít od čtvrtka do neděle vždy dva tréninky, a mezitím společné obědy. Pak kluci ještě jedou na jedno alkoholické soustředění do Harrachova, tam já nebudu, to nechci vidět. To bude takové utužování kolektivu,“ culí se trenér Slovanu. „Tým tam také sehraje utkání s Harrachovem,“ přidal Libor Pala.

Příprava Slovanu Poděbrady

14. února: Slovan Poděbrady – Modřany (13, UMT Kolín)
17. února: Slovan Poděbrady – Harrachov (v rámci soustředění)
26. února: Slovan Poděbrady – Psáry
4. března: Slovan Poděbrady - Vrdy