Slovan Poděbrady – Frýdlant 1:2

„První poločas byl plný nepřesností a všechny góly, které padly, nesou známky individuálních chyb. Je to daň, že přecházíme na nové rozestavení, teprve se s tím hráči sžívají a vyžaduje to od nich maximální nasazení a místy se objevují slabá místa,“ uvedl po utkání manažer poděbradského Slovanu Jan Sekera. „Oba góly jsme soupeři připravili vlastními chybami. Zbytečná penalta byla vyvrcholením. Každá půle ukázala dobré momenty, kterých je zatím méně, ale pracujeme na tom.

Bereme si ponaučení i ze špatných věcí a hráče na to upozorňujeme. Stále je to přátelský zápas, tak nechceme dělat závěry, i když chceme každý zápas vyhrát,“ pokračoval Sekera.

Z fotbalového utkání krajského přeboru Velim - Sokoleč (2:0)
Gólové řádění útočníka Provazníka stačilo Sokolči na divokou plichtu

Hráči se stále seznamují s novým stylem hry i náročností nového kouče. „Kabina si musí zvyknout na náročného trenéra a jeho důslednost. Jiná varianta není,“ podotkl manažer Slovanu. „Po fotbalové stránce byl soupeř běhavý a důrazný, fotbalovost byla ovšem na naší straně, ale bohužel proměňování šancí je zatím žalostné. Jsem rád za konfrontaci ze soupeřem z Frýdlantu, kterému chci poděkovat i za pohoštění,“ řekl Sekera. „Na hodnocení jednotlivých hráčů je stále brzy, ale některé dobré věci nám zápas ukázal.“

V dresu poděbradského týmu se objevila nová tvář. „Máme na zkoušku nového hráče Josefa Hypiuse a jsme domluveni, že odehraje všechny všechny přípravné zápasy a potom si k tomu sedneme a vyhodnotíme si to,“ dodal Sekera.

Slovanu ještě chyběli Kořínek, Kaiser, Ber, Koutský, Hadvičák.

Branka Slovanu Poděbrady: Kafka. Poločas: 1:2.

Slovan Poděbrady – 1. poločas: Bína - Saulich, Štěpánek, Borovička, Říha - Bernard, Švára, Havrda - Jiráň, Kafka, Riesz. 2. poločas: Bína - Bulíř, Štěpánek, Hypius, Riesz - Švára, Šťastný, Zeman - Horák, Kafka, Šulc.