Navíc chce Slovan vrátit svému protivníkovi porážku 0:4 z jeho hřiště. „Je to tak. Za porážku se jim chceme pomstít. Našim fanouškům se chceme revanšovat a vyhrát," uvedl před derby stoper Slovanu David Linhart.

Jeho tým je podle výsledků v jarní části soutěž v horším rozpoložení. Bohemia totiž získala třináct bodů, Slovan jen šest. Navíc vyhrál naposledy v prvním jarním kole. „Už ale hrajeme lépe než na začátku jara. Nedostáváme tolik gólů. Hrajeme doma a je v našich silách je porazit," má jasno Linhart.

Ovšem kůži lacino nechtějí prodat ani hosté. „Na hráčích je vidět pohoda, nálada před derby je dobrá. Kluci vědí o tom, že hráli naposledy špatně, náš výkon tak musíme zlepšit," řekl kouč Bohemie Luboš Vondra.

Jeho tým sice v minulém kole vyhrál, trenér přesto spokojený nebyl. „To byla chůze. Kluky musíme nabudit, aby hodili zápas za hlavu. V derby nám nesmí chybět zodpovědnost a nasazení. Bez pohybu a agresivity to nejde a to chceme o sto procent zlepšit," přeje si kouč Vondra.

Přestože Slovan vyhrál jen jednou, gólů opravdu moc nedostává. „Budeme to chtít odehrát vzadu na nulu. Gólů zatím moc nedáváme, v tom se nám nedaří. Šance jsme vždycky měli, ale neproměnili jsme je a pak jsme se trápili. Snad v derby něco proměníme," dodal Linhart.

PODĚBRADSKÉ DERBY

Slovan – Bohemia
neděle 17 hodin
hřiště Slovanu v Oboře
utkání 21. kola I.B třídy