Oba zápasy byly chudé na góly. V Čelákovicích padl jen jeden. „Začátek jsme měli opět dobrý, loženku měl Špringr. Pak se hra vyrovnala. Hosté hrozili hlavně po standardních situacích a dlouhými auty. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami a na koukání to moc nebylo," hodnotil první dějství trenér čelákovického Unionu Radek Skuhravý.

Ve druhém poločase rozhodl domácí Špringr. „Nejprve měli ale tutovku hosté, Fišer nás podržel. A my jsme z protiútoku udeřili. Ke konci nás soupeř zatlačil. Byl to remízový zápas, my jsme ale byli šťastnější," radoval se ze zisku tří bodů trenér Skuhravý.

Jeho tým tak poprvé v sezoně zvítězil. „Jsme za to rádi. Kluci to odbojovali, jezdili po zadku. Za to jsme si tři body zasloužili," dodal kouč Unionu.
Hosté počítali s tím, že na Unionu urvou nějaké body. Nestalo se. „V průběhu celého týdne jsme se na zápas připravovali a do Čelákovic jsme jeli pro body," přiznal manažer poříčanského klubu Václav Kupr. „V prvním poločase jsme až na jednu výjimku, kdy nás podržel gólman Gabriel, domácí do ničeho nepustili, naopak nevyužity zůstaly šance Puka, Sedláčka a Hybnera," řekl k prvnímu poločasu manažer Kupr.

Velkou šanci měli ve druhém poločase právě hosté, ale nic z toho nebylo. A pak záhy inkasovali. „Ve druhém poločase jsme dostali domácí pod tlak, ale zkušený stoper domácích Ježek vše s přehledem řešil. Za bezgólového stavu měl stoprocentní šanci kapitán Sedláček, ale z malého vápna nedokázal překonat ležícího brankáře domácích. To byl klíčový moment zápasu. Domácí potom z ojedinělé šance vstřelili branku a rozhodli o svém vítězství. Tentokrát nám fotbal ukázal, jak může být krutý. V průběhu zápasu jsme byli jednoznačně lepší, domácí měli pouze dvě šance, a přesto vyhráli," nevěřícně kroutil hlavou manažer Kupr.

Libice chtěla navázat na své předešlé výkony a výsledky, to se jí povedlo tak napůl. V Červených Pečkách hrála nerozhodně, pak brala bod navíc za výhru na pokutové kopy. „Tentokrát to z naší strany tak dobré nebylo. Několika hráčům se nedařilo jako v předešlých zápasech. Celkově to prostě nebylo ono," přiznal asistent libického trenéra Miroslav Dolejš.

Jeho tým dostal gól už po čtyřech minutách hry, do poločasu vyrovnal. Lépe řečeno, domácí si dali po rohu vlastní branku. „Většinou se hrálo na polovině soupeře, herní převaha byla patrná," řekl Dolejš. „Nutno ale říct, že domácí měli asi šest smrtících brejků, které zaváněly gólem. Dvakrát nás fantasticky podržel gólman Václavík, zbylé šance si domácí pokazili sami. V závěru jsme ještě mohli rozhodnout, když jsme v nastaveném čase trefili dvakrát tyč. Myslím, že jsme si druhý bod zasloužili a výsledek je nakonec asi spravedlivý," dodal Dolejš.