Jak jste spokojen s podzimní částí sezony?

No spíš nespokojen. My jsme posílili v letní pauze mužstvo několika zkušenějšími hráči, a tak se počítalo s tím, že se budeme pohybovat v klidném středu. Po patnácti odehraných kolech zas až tak dobře na tom nejsme. Ztratili jsme devět bodů doma a proti pěti bodům z venku jsme v minusu. Nedařila se nám ani střelba pokutových kopů při nerozhodných zápasech a tím nám soupeři znovu unikali. Předpokládali jsme zisk přes dvacet bodů, máme osmnáct, a tak velká spokojenost není na místě.

Jste jedenáctí s osmnácti body. Je to podle vás odraz vašich sil?

O tom, že máme jen osmnáct bodů rozhodly různé okolnosti. Asi největším problémem byla zranění hráčů a to zapříčinilo, že např. Matějka, nebo Špringr nastoupili pouze v devíti zápasech a nebyli to jen tihle dva hráči. Když k tomu přičteme zahozené šance a individuální chyby, tak asi musíme přiznat, že postavení v tabulce je odpovídající. Současně se musíme připravit na náročné jaro.

Který zápas se vám povedl nejvíce a na který byste nejraději zapomněli?

Dobré výkony jsme podali třeba na domácím trávníku proti Poříčanům. Soupeř měl kvalitnější herní projev, ale Unionu vyšla defenzíva a udržel výhru 1:0 s jedním z favoritů. Dařilo se i v Červených Pečkách, kde jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj a odvést tři body. Celkem solidní výkony jsme předvedli i v Brandýse, ale jen do 65. minuty. Pak šli domácí do vedení, a my jsme zcela propadli a nakonec dostali šest branek. Zápas, který by bylo nejlépe vymazat z análů, byl jednoznačně domácí propadák s Pšovkou.

Kde jste zbytečně ztratili body?

Jak již jsem uvedl jednoznačně domácí zápas s Pšovkou, ztrátou byla i remíza v posledním kole s Luštěnicemi, kdy jsme měli řadu šancí a nic, a to již je pět bodů. Ze zápasů venku jsme mohli proměnit šance v Horkách a vůbec se nedařilo v Radimi.

Hodně bodů jste ztratili na svém trávníku. Čím si to vysvětlujete?

Na domácím trávníku jsme jednou prohráli a dvakrát podlehli na penalty. Skóre z domácího trávníku máme 9:9 a to znamená, že doma jsme nastříleli nejméně branek z celé tabulky! Dali jsme ve čtyřech utkáních po brance, jednou dvě a jednou tři branky, což je velmi špatná produktivita. Byly zápasy, kdy jsme měli šance, ale neproměnili je. Naopak v defenzívě to nebylo nejhorší, když jsme inkasovali jen devět branek, ale hlavní příčina je nízká produktivita.

O co nebo o koho se mohl váš tým opřít v těžkých chvílích?

Těch těžkých chvil bylo dost a bohužel mužstvo postrádalo skutečného lídra, který dokáže spoluhráče ´vyblbnout´ přímo na hrací ploše. Fakt je, že Union hledá takovou osobnost již řadu sezon a zatím se to nepovedlo. Pro vedení mužstva to znamená dále shánět odpovídající tip hráče a nejlépe na postu stopera.

Suverénem letošní sezony jsou fotbalisté Brandýsa. Je to podle vás tým, který bez problémů postoupí?

Uplynulý podzim napovídá tomu, že Brandýs bude suverénem. Má k tomu všechny předpoklady, trenér Zajac dokázal poskládat kvalitní celek, který postavil na kvalitních fotbalistech, kteří hráli ve vyšších soutěžích. To jsou Folwarczny, Maršner, Janáček a k nim se přidali další hráči, buď odchovanci nebo z okolí. Vytvořila se dobrá parta, která má i dobrou tréninkovou morálku. Řadu hráčů znám, působili i na Unionu a tu kvalitu mají. Pokud všem vydrží současný elán, jsou jednoznačným favoritem.

Je pro vás umístění některého z celků překvapením?

Nečekal jsem propad Radimi a Velimi, které v loňské tabulce byly ve vyšších patrech. Naopak mne překvapil vzestup Horek. Z nováčků si nejlépe vede Slaný, který má kvalitní kádr a pomýšlí i na přebor. Z dalších nováčků tak trochu překvapilo solidní umístění Jedomělic, Doks i Pšovky. Jaro bude jistě zajímavé.

Ve spodních patrech tabulky je dost dusno. Vy máte na předposlední tým tabulky náskok pouhých tří bodů. Jaké jaro bude?

Hodně těžké. My jsme uhráli stejný počet bodů jako po loňském podzimu. Loni to s dalšími sedmi stačilo k záchraně, ale situace, kdy pětadvacet bodů stačí k udržení, je výjimečná, a tak předpokládám k záchraně minimálně třicet dva bodů, což znamená, uhrát kolem patnácti bodů a to máme doma soupeře shora tabulky – Brandýs, Slaný, Horky. Určitě to nebude lehké.

Změní se hodně kádr Unionu pro jarní část sezony?

Zatím je předčasné hovořit o jménech. My máme na hostování osm hráčů, naopak na hostováních čtyři hráče a vše je otázkou dalších jednání.