Vykáň vedla na hřišti soupeře už po poločase čtyřbrankovým rozdílem, pátou trefu přidal stoper Lukáš, čímž završil brankostroj hostí. „V prvním poločase se mám dařila kombinace, hra měla spád a bylo k vidění několik pohledných akcí," mnul si spokojeně ruce manažer Čechie Vykáň Václav Bryndza. „Ve  druhé půli byl obraz hry podobný, soupeř se více zatáhl, my jsme drželi balon a kombinovali na půlce soupeře," popisoval průběh střetnutí Bryndza.

Poříčany nastřílely v Horkách tři branky, stále ale musely dotahovat gólové manko. „Po našich chybách soupeř dával góly. My jsme se zase trefovali po standardních situacích. Utkání bylo takové nijaké. My jsme další šance neměli, ale ani soupeř nás nijak nepřehrával. Utkání se mi nelíbilo," přiznal poříčanský trenér Vladimír Vostřes. „Je to škoda, čekal jsem, že budeme v Sázavě bodovat. Hráli jsme ale podobně jako ve středu v Poděbradech," vzpomněl si Vostřes na ne moc vydařené pohárové utkání.

Na lavičce poříčanského týmu byl už připravený brankář Klíma, kterému vypršel trest. „S jedním gólmanem se hrát nedá. Oba gólmany budeme točit, Klíma možná nastoupí v nejbližší době," dodal Vostřes.

Jediný gól rozhodl o porážce Unionu Čelákovice na trávníku Horek. „Ono se blbě hraje, když hraje deset proti třinácti. Od začátku to vypadalo jako hon na Dalekoreje," byl po zápase naštvaný sekretář čelákovického klubu Milan Šikl. „My jsme utkání nevypustili ani po vyloučení Dalekoreje, ale k ničemu jsme se nedostali. Směrem dopředu jsme nebyli nebezpeční. Ale nic, jedeme dál," řekl Šikl.