Sezonu jste zakončili na třináctém místě. Jak uplynulý ročník budete hodnotit?
Určitě nebudu tvrdit, že letošní sezona byla kdoví jak úspěšná. Uhráli jsme jen 30 bodů a inkasovali jsme 68 branek a to jistě není k chlubení. Důvodů proč tomu tak bylo je celá řada a ještě se k nim dostaneme.

Všem týmům, které na tom nebyly po podzimu dobře, asi pomohlo, že sestupuje pouze jeden tým. Souhlasíte?
Určitě. Navíc o sestupujícím bylo rozhodnuto již po podzimu a v prvních dvou jarních kolech. Naskytla se příležitost pro mladé hráče a bylo na jednotlivých týmech, jak toho využijí.

Vy jste sice vyhráli první jarní kolo, ale pak jste předlouhých deset zápasů čekali na vítězství. Kde byl problém?
Taková byla realita a problémů bylo víc. Neměli jsme nejpříznivější los, když jsme hráli se silnějšími soupeři (Zápy, Jirny, Meteor). Dále se nepodařilo zalepit díru po Jelínkovi, který odešel do Kolína, a hlavně měli jsme velkou marodku, kdy jsme se museli určitou dobu obejít bez opor Homoly, Havláta, Veselého i Dalekoreje. V některých zápasech (Zápy, Žatec, Neratovice) jsme si dokázali vytvořit vyložené šance, ale nedali jsme.

A co vaše střelecká bilance v tomto období. Kde hledat příčinu toho, že jste sedm utkání za sebou nedali ani gól?
Jak jsem již uvedl,  jednak ve kvalitě hráčů a v zahozených šancích. Neměli jsme výraznou střeleckou osobnost. Když nebudu počítat vysokou výhru v Blšanech, tak nejvíc gólů dali Dalekorej a Kraus po pěti a to není žádný rekordní zápis.

V podstatě se chytili v derby v Litoli, kde jste uhráli remízu 3:3. A to jste v zápase vedli tříbrankovým rozdílem.
S Litolí šlo o derby, které má úplně jiný náboj než ostatní zápasy. Nám se podařilo využít nedůslednosti domácí obrany k tříbrankovému vedení, o které jsme nakonec přišli po fatální chybě našich hráčů. Ovšem takový je fotbal.

Závěr sezony už byl z vaší strany trochu vydařenější. Bylo to tím, že jste potkali slabší soupeře?
My jsme po Litoli porazili silný Vilémov a v dalších zápasech nám přál los, i když výsledek v Teplicích nebyl lichotivý a s Českým Duben již hráči mysleli na závěr sezony. Pravdou je, že v posledních utkáních se již dost vyprázdnila marodka a také nám vyšlo nevídaně utkání v Blšanech.

Na štíru jste byli především se střílením branek. Méně jich daly už jen celky, které skončily v tabulce za vámi.
O naší střelecké potenci jsem již hovořil. Za celý ročník dal nejvíce gólů Kraus osm, na jaře se hlavně díky Blšanům zapsal šestkrát do tabulky střelců Vodák, na ostatních brankách se podílelo osm střelců. Malý počet branek má na svědomí řada neproměněných šancí kdy „vynikal" hlavně rychlý Dušek.

Ovšem ani obrana se nemůže pyšnit zrovna svojí pevností. Horší byly už jen tři týmy.
Na obdržených 68 brankách se projevil „příděl" 10:0 z Jiren a k tomu není nutný komentář. V dalších zápasech se projevila i absence zkušených stoperů Homoly a Jelínka a spokojenost nebyla ani s kraji, kde jsme téměř celé jaro hledali nejvhodnější řešení. Na stoperu celkem uspokojil ještě dorostenec Špůrek, který vedle Veselého sbíral zkušenosti. Ale abychom vše nesváděli jen na obranu, tak v naší defenzivní činnosti záložní řady ne vždy vše fungovalo, jak mělo.

Nepřestáváte však v trendu zapracovávat do týmu mladé odchovance. Bude to i nadále vaše cesta?
Určitě, trenér Skuhravý je tomuto trendu nakloněn a již v přípravě dostanou někteří hráči příležitost a to nejen z unionské líhně.

Samostatnou kapitolou, kterou musíme zmínit, je Vratislav Lokvenc. Ten odehrál pouze první jarní utkání a od té doby se už v sestavě neobjevil. Proč?
To není otázka pro mně, neboť pravou příčinu neznám. Vím, že několikrát hovořil s trenérem Skuhravým, ale k zápasu již více nepřijel. Možná že příčinou byla nekvalitní hra mužstva, ale to je jen můj dohad.

Dojde v týmu k rozsáhlým změnám?
Zatím je brzy jednat o změnách v hráčském kádru. Trenér má vyhlídnuto několik možných posil, ale počkáme,  co přinese přípravné období. To samé lze říci o případných odchodech. Svoji roli zde sehraje i ekonomické síla klubu.

A jak to bude s realizačním týmem?
Stejně jako u hráčského kádru, tak i v realizačním týmu nebude žádná podstatná změna. Mužstvo povede Radek Skuhravý a pomáhat bude asistent Milan Koch.