Unionu se vůbec nedaří, zatím vyhrál jen dvakrát. „Podle postavení v tabulce je favoritem Polaban," uvedl Milan Šikl, sekretář Unionu. S ním souhlasí i nymburský univerzál František Farkaš. „Tak to je. Ale není to pro nás takové derby jako třeba s Poděbrady," uvedl Farkaš.

Čelákovice doma vyhrály na podzim jedinkrát. „Doma to je hrozná bilance, mám z domácích zápasů hrůzu. Raději jezdím ven. Snad se už probereme," přeje si Šikl.

Polaban v posledních venkovních zápasech bodoval. „Už jsme v těchto zápasech bojovali. Bude to ale těžké, domácí potřebují každý bod a zadarmo nám nic nedají," má jasno nymburský obránce.

V posledních zápasech se musel Union obejít bez zraněných Galoviče a Kubeše a jejich start není jistý ani v posledním zápase podzimní části sezony. „U obou je to tak padesát na padesát. Měli zraněná třísla a to není dobré. Uvidíme, jak na tom budou," řekl sekretář čelákovického klubu. „Dopředu to není z naší strany tak špatné, ale směrem dozadu je to katastrofa. Naše defenziva není dobrá. Otázkou je, jestli budeme schopní něco udělat," zhodnotil poslední výkony Milan Šikl.

Ani Polaban nebude kompletní. „Zraněný je Čemus a delší dobu také Linhart. Nebude ani Horňák, jehož Vlašim zrovna hraje. Jinak bude sestava podobná jako s Ovčáry," vyjmenoval absentéry Farkaš. „Budeme chtít určitě bodovat, abychom nahradili bodové ztráty s Příbramí a Ovčáry. Pokud bychom zvítězili, dostali bychom se v hodnocení plus minus na nulu," uvědomuje si Farkaš.

Není to jen utkání krajského přeboru, které bude mít pořádný náboj. Zajímavé duely nabízí také nejnižší krajská soutěž a v ní souboje okresních rivalů. A dva z nich se hrají také v sobotu dopoledne. Od 10.15 hostí celek Vykáně mužstvo Sokolče, o patnáct minut později začne střetnutí Libice na Cidlinou, která hostí Slovan Lysá nad Labem. V obou případech jde o mače o nejvyšší příčky tabulky. A v neděli od 14 hodin bude hájit první příčku tabulky tým Poříčan, jež hostí v okresním derby stále se lepšící Milovice.