Jaká byla letní příprava? Jak ji hodnotíte po tréninkové i po herní stránce?

I když jsme začali 8. července, tak byla letní příprava krátká. Přesto se podařilo splnit představy trenéra v počtu tréninků a i účast byla celkem dobrá. Pokud se týče zápasů, byla odehrána čtyři střetnutí s bilancí 1 – 0 – 3, což není nic dobrého. V prvním zápase proti Ostré měl trenér k dispozici osmnáct hráčů, ve čtvrtém utkání jen třináct. Proč tomu tak bylo? Ukázalo se, že zranění Galoviče a Ondry Kocha nejsou úplně v pořádku, dva kluby rázně odmítli uvolnit své hráče na hostování, Homola chce odejít, někteří hráči ještě využili možnosti dovolené. A tak se některé kluby nemohou divit, že ani Union nechce uvolnit hráče.

Jaká podle vás bude nadcházející sezona z celkového pohledu?

Určitě bude náročná. Sílu většiny soupeřů známe z minulého ročníku, ale i tam došlo k posílení kádru. Z nováčků bude na nejvyšší příčky myslet Brandýs, který má velmi kvalitní kádr, jistě bude hodně čeřit vodu další nováček z Libice. Otazníkem budou celky z Kladenska. Zcela určitě bude mít každý získaný bod velkou cenu.

Jaké jsou vaše cíle do sezony?

Byl bych velmi spokojen, kdyby se Union vyhnul sestupovým příčkám. Myslím, že je to skromné přání, ale splnění bude výsledkem práce celého týmu. Budu optimistou a doufám, že se to podaří.

K jakým změnám ve vašem kádru došlo?

V našem dresu skončili Magada, Fanda Skuhravý, Černý, Hýbel, nohu v sádře má Náhlovský. Dosud jsou novými tvářemi Matějka z Úval, uzdravený Helmich z Litole, mělo by se dotáhnout hostování brankaře Fišera. Po skončení dorosteneckého věku se přesunuli do áčka Kolovecký, Pánek a Vacek. Přestupní termín končí v říjnu, tak jistě mužstvo na klíčových postech posílíme.

O co nebo o koho se budete v podzimní části sezony opírat?

Mám-li být upřímný, tak po přípravě, která proběhla, nemohu s jistotou říci, kdo bude oporou týmu a na kom bude trenér stavět. O nedostatcích víme a teď jen najít cestu, jak se jich zbavit.