„Bohužel jsme nedokázali v závěrečných kolech vytěžit více bodů hlavně z remízových zápasů," uvedl vedoucí Semic Miroslav Čepelka.

Pokud by se to bývalo podařilo, byli jsme dávno v klidu.
Zbytečně jsme doma ztráceli body. Kdybychom polovinu těchto zápasů vyhráli, tak jsme úplně jinde. My jsme nedokázali dotáhnout do konce zápasy, které se reálně do výhry dotáhnout daly.

Jaká vůbec byla celá sezona z vašeho pohledu?
Sezona byla hlavně ovlivněná podzimní částí, kdy jsme měli neuvěřitelný počet zraněných hráčů. I proto jsme měli po podzimu tak málo bodů. I když to vypadalo dost špatně před jarní částí, v přípravě jsme téměř vše prohrávali, tak nakonec jsme z prvních šesti jarních mistrovských zápasů prohráli jen jednou a udělali jsme dost bodů na to, abychom reálně mohli bojovat o záchranu až do konce. Popravdě, kdo by si na nás po podzimu vsadil, že dokážeme soutěž udržet.

Proč se vůbec Semice nacházely téměř po celou sezonu v úplně spodních patrech tabulky?
Rozhodující byl podzim. Kvalitou kádru, který v Semicích je, by se při troše štěstí, chuti hráčů a pokud by se nám vyhýbala zranění, mělo hrát v klidném středu tabulky.

V průběhu sezony jste měli hodně zraněných, to byla jistě obrovská komplikace. Jak těžké bylo se s tím vyrovnat?
Dost těžké, a jak už jsem řekl, ovlivnilo to částečně celou sezonu. Naštěstí jsme to vždy nějak zvládli s tím, že na střídání byli třeba jen dva hráči. Například do Hostouně na podzim jsme jeli bez deseti hráčů, což se jen tak nevidí.

Kde jsou nejsilnější stránky vašeho mužstva?
Pokud hráči bojují a hrají aspoň trochu s vědomím, že by měli bránit, tak byli schopní hrát v podstatě s kýmkoli. Například tímto způsobem jsme vyhráli první jarní zápas doma s Jílovištěm, které spolu s Hostouní u nás předvedlo vynikající výkon. Tato dvě mužstva byla za celý rok u nás jasně nejlepší. Samozřejmě máme v kádru hráče, který je schopen rozhodnout zápas, a to je Koštíř. Pokud má svůj den a chce hrát, tak většinou vyčnívá. Jsem rád i za to, že máme jistotu a kvalitu v obsazení brankářského postu. Ale největší síla je v tom, když chce a bojuje celý tým, jeden za druhého. Toto přináší úspěch pro většinu mužstev.

A kde tým tlačí bota?
Při pohledu na skóre je jasně vidět, kolik gólů jsme dostali. Pokud to nebyl v obraně, i v celém mužstvu, soustředěný výkon směrem dozadu, tak bylo zle. Taky jsme asi jediný tým, který neustále dostává góly buď od 40. minuty do poločasu nebo ještě více ve 46. a 47. minutě. Absolutně to nechápu a ačkoli jsou na to hráči vždy upozorňováni, vlezou v druhé půli na hřiště a hned inkasují. Těch zápasů bylo tolik, že bych je nespočítal na prstech ruky. Hlavní důvod musí být nekoncentrovanost. To nemůže být náhoda. Zvlášť když jsme naprosto stejný problém měli i loni.

Doma jste v patnácti utkáních jedenáctkrát nevyhráli. Může to být příčina toho, že jste hráli do posledního kola o záchranu?
Přesně tak. Přesně tohle jsou ty klíčové body, které pak chybí. Hlavně ta remízová utkání.

Nyní přichází období shánění posil a doplňování kádru. Nastanou v Semicích velké změny?
Jako každoročně v Semicích nějaké menší změny nastanou, nikoli však velké a zásadní. Pravdou však je, že je velký zájem o Koštíře v jednom týmu hrajícího vyšší soutěž. Pokud by odešel, musíme jeho góly nahradit.

K týmu přichází nový trenér, kterým je Pavel Jareš. Co si od toho vedení klubu slibuje?
Pokud mám mluvit za sebe, tak určitě to, že hráče připraví tak, abychom hráli příští sezonu aspoň v klidném středu tabulky. Jsem přesvědčen, že to v možnostech kádru je. Určitě je o tom přesvědčen i trenér Jareš. A já věřím, že pod jeho vedením o tom budou přesvědčeni i hráči. Když se podíváte, co dokázal v minulých letech v Litoli, tak je evidentní, že jsou za ním výsledky a kvalitně odvedená práce. Já věřím, že dokáže předat něco i našim hráčům. Semické prostředí je trochu specifické. Fungujeme úplně jinak než většina jiných družstev v soutěži. Ale on se vrací do klubu, který dobře zná a většina hráčů zná jeho. Věřím, že se semknou a půjdou za tím, co se je bude snažit učit a co jim bude sdělovat. Věřím, že aspoň některým dodá více chuti do fotbalu, která mi v poslední době u někoho chyběla. A věřím, že konečně přezimujeme s více body na kontě, než tomu bylo předešlé ročníky.

Střelci týmu

16 – Koštíř
7 – Holan
5 – Vorlíček
3 – Janáček
2 – Kutifel, Bošina, Neuhausel
1 – Matěj Jareš, Tyityiš, Samek
2 branky byly vlastní

Brankáři s nulou

2 – Štrupl