Prapor držely jen Semice

Semice musely zvítězit a to se jim v dost napínavém utkání podařilo. V prvním poločase vedly dva nula, navíc neproměnily dva pokutové kopy. Soupeř vyrovnal, ale domácí přidali další čtyři branky a bylo rozhodnuto. A byla z toho záchrana. „Naštěstí jsme proměnili ve druhém poločase nějaké šance a nakonec jsme vyhráli," uvedl po utkání semický vedoucí mužstva Miroslav Čepelka. „Jsme rádi, že jsme se zachránili. Ale klid mohl být mnohem dřív, šance jsme měli už v prvním poločase," hodnotil poslední zápas sezony Čepelka.

Polaban třikrát dotahoval

V utkání Nymburka už o nic nešlo. Rejšice nad Polabanem třikrát vedly, domácí ale dokázali vždy odpovědět. Nakonec z toho byla remíza. „Byl to bezstarostný fotbal, už o nic nešlo. Podle ohlasů diváků to byl ale dobrý zápas," uvedl kouč domácího celku Radek Kulhánek.

Ten považuje konečný výsledek za spravedlivý. „V závěru sice mohly strhnout oba týmy vítězství na svoji stranu, ale myslím, že výsledek je zasloužený. Hosté se prezentovali pevnou obranou, my jsme častěji drželi míč. Sice jsme tvořili hru, ale soupeř využíval okének v naší obraně," popisoval utkání nymburský kormidelník.

Ostré poslední mač nevyšel

Ostré se úplný závěr sezony nepovedl. Smutnit ale nemusí, porážka v posledním kole nic neznamená. „Domácí nehráli vůbec špatně, od nás to byl pouťák. Kdyby domácí lépe řešili svoje akce, mohli nám dát víc gólů. Jim ale není vítězství nic platné, protože sestupují," řekl po zápase vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka.

Přestože byli od začátku aktivnější domácí borci, Ostrá dala první branku. Pak ale soupeř třikrát skóroval. Ostrá se dostala na rozdíl jediného gólu, ale Klecany své vítězství pojistily. „Domácí se dostávali do šancí, ty ale zahazovali. Rozhodlo asi to, že jsme špatně vstoupili do druhého poločasu. Dostali jsme druhý gól, poté přišel třetí. Sice jsme se vrátili do zápasu, ale za další tři minuty jsme dostali čtvrtý gól a bylo to," dodal vedoucí týmu Ostré.