Sokoleč – Úvaly 4:2

„Chybělo nám šest hráčů ze základu. Jako trenér jsem to ale ustál, ale hned po zápase jsem zase skončil,“ vtipkoval předseda sokolečského klubu Jindřich Provazník, který na lavičce nahradil nepřítomného kouče Jana Hlavatého.

Vítězný zápas zhodnotil středopolař sokolečského celku Tomáš Kozel. „Na úvod chci určitě říci, že této výhry si nesmírně ceníme jako klub SK Sokoleč. Důvod je jednoduchý, věděli jsme již od začátku přípravy, že tento zápas budeme hrát společně A a B tým. A navíc proti kvalitnímu celku z Úval, který vede I.A třídu. Ovšem ani Úvaly nebyly v plné sestavě, ale rozhodně na tom byly lépe a možná i více na míči. My naopak zápas odmakali a nikdo nic nevypustil,“ pochvaloval výkon týmu Kozel.

„Do prvního poločasu jsme šli právě s tím, že si na soupeře počkáme a uvidíme, v jakém složení bude hrát. Ovšem postupem času jsme začali přebírat iniciativu a být více na míči. Z toho také pramenily naše šance a následně dva vstřelené góly po hezkých akcích. Od třicáté minuty přišlo naše uspokojení a soupeř po naší chybě, kterou jsme opět vyprodukovali vzadu, snížil na 2:1,“ pokračoval záložník.

Z přípravného fotbalového utkání Poříčany - Dukla Praha U18 (3:6)
Poříčany okresního soka nešetřily. Polaban schytal tenisového kanára

„Do druhého poločasu jsme prostřídali hráče, aby všichni měli podobnou minutáž, jelikož jsme se snažili střídat i průběžně. A právě ve druhém dějství byl soupeř více na míči a my ztratili mnoho balonů po našich nepřesnostech. Měli jsme pár náznaků na šancí, ale vše bylo špatně vyřešeno. A soupeř nás také potrestal po našem nedůrazu. A chci zmínit, že po krásné akci, kdy rozehrál od branky a přímočaře přes střed hřiště asi na čtyři až pět přihrávek, vsítil branku na dva dva. My jsme nechtěli složit zbraně a začali být více aktivní. Což se nám vyplatilo a zvýšili jsme na 3:2. Soupeř pak hru otevřel a v poslední minutě jsme dali na 4:2,“ vypíchl důležité momenty Kozel.

„Určitě máme na čem pracovat, hlavně nenabízet soupeřům šance zdarma. Naopak chci hráče pochválit, protože nikdo nechtěl jen tak nic vypustit. A ještě jednou díky, že držíme a makáme jako klub,“ dodal spokojený Tomáš Kozel.

Generálku sehraje Sokoleč v sobotu od 10 hodin na půdě chlumecké rezervy.

Branky Sokolče: Trumpus 2, Chursinov 2. Poločas: 2:1.

Sokoleč: Shokodko – Trumpus, T. Svoboda, L. Hruška, Duchoň – Buldra, Nekvinda, Kozel, Nágl – Chursinov, Hlaváč, střídali Škvor, Šmejkal.