Po podzimní části soutěže jste skončili na desátém místě tabulky. Na poslední Býchory má Sadská ale náskok jen čtyř bodů. To není moc…
Ano, to postavení v tabulce nevypadá dobře a ani s ním nemůžeme být spokojeni.

Našel byste přesto nějaká pozitiva?
Snad jen to, že jsme se v některých zápasech přesvědčili, že dokážeme hrát dobrý fotbal. Třeba s Brandýsem, Poříčany, Libicí.

Čím si vysvětlujete, že jste vyhráli ze třinácti utkání pouhá dvě?
Slabá produktivita v koncovce, nedůraz a celkově špatná obranná činnost. Na tom se bude muset v zimě zapracovat.

Musíte litovat hlavně domácích bodových ztrát. Vždyť jste na svém trávníku vyválčili jen dvě vítězství ze sedmi duelů.
Je to tak, doma by se mělo bodovat. Doma jsme měli některé zápasy dobře rozehrané,  ale bohužel jsme je nezvládli.  Tam vidím ztrátu minimálně osmi bodů.

S deseti brankami jste nejhorším mužstvem, co se týká střelecké potence. Kde hledat příčiny tohoto faktoru?
Těžko říct. V některých zápasech jsme si vytvořili dostatek šancí, ale prostě nám to tam nepadalo. Kdybychom šance jen ze třetiny  proměňovali, tak jsme ve středu tabulky. Ale na kdyby se nehraje.

O sedm branek z deseti se postarali lídři týmu Plot a Nedbal. Kdo by jim měl gólově sekundovat?
Je jedno, kdo góly dá, hlavně když se vyhrává. Z mého pohledu je trochu problém, že se hodně spoléhá právě  na Tomáše Plota, že ty góly dá právě on. Hraje pak pod tlakem, nejde mu to tak, jak by si určitě sám představoval a hlavně ho už soupeři znají a víc si ho hlídají. Ale tohle je pouze můj názor.

Do týmu jste se snažili zařadit mladé hráče, odchovance. Co to Sadské přineslo?
Určitě je to přínos, jsou tam šikovní fotbalisté a vidím v nich budoucnost pro Sadskou.  Je to hlavně zásluha hlavního trenéra Hrdličky, který je trénoval v dorostu a zná je.

Boj o záchranu bude na jaře hodně tuhý. Co bude podle vás rozhodovat?
Tabulka je rozdělená na dvě poloviny. Myslím si, že bude hodně záležet na vzájemných zápasech té dolní poloviny.

A koho naopak pasujete na postupujícího? A proč?
Teď to vypadá na Poříčany,  ale vršek tabulky je také hodně vyrovnaný, jak bodově, tak fotbalovou kvalitou. Na konci soutěže to může být úplně jinak.

Vy jste v zimní přestávce zamířil do Zásmuk, kde se budete prát o záchranu v I.A třídě. Proč jste Sadskou opustil?
Nebylo to pro mě jednoduché rozhodování. Sadská mi za tu dobu, co jsem tam působil, ať jako trenér nebo brankař, mi přirostla k srdci. Nicméně v Zásmukách bydlím, přišla nabídka a je to příležitost vyzkoušet si trénovat vyšší soutěž.

Co vám angažmá v Sadské dalo?
Hodně zkušeností. Chtěl bych tímto i Sadské poděkovat, že mi dala příležitost trénovat. Určitě budu dál sledovat, jak se Sadské daří a budu jí držet palce, aby v I.B třídě působila i příští sezonu. Sadská určitě do téhle soutěže patří a má na to, aby hrála ve vyšších patrech tabulky, než se teď nachází.

Co si slibujete o angažmá v novém působišti?
Nebude to jednoduché. Většinu kluků znám a když se podaří stávající kádr vhodně doplnit, tak věřím, že se o záchranu popereme.

Střelci týmu

4 – Plot
3 – Nedbal
2 – Čapek
1 – Šimek

Brankáři s nulou

1 – Jaroš