Ovšem to, že jsou domácí favoritem, zástupci obou týmů odmítají. „V derby není nikdo favorit. Semice mají málo bodů a budou chtít něco urvat. Bude to vyrovnaný souboj," říká před zápasem zkušený nymburský fotbalista František Farkaš. „Ale budeme chtít vyhrát, abychom se dostali zase do kontaktu se špičkou tabulky," střádá plány Farkaš.

Podle výsledků, které jsou zatím odehrány, jsou na tom lépe domácí. My jsme ale měli silné soupeře. Musíme k tomu dobře přistoupit. Pak to může dopadnout jakkoli. Dokonce si troufám tvrdit, že můžeme vyhrát. A my se o to pokusíme, je to jen na nás," má jasno semický vedoucí mužstva Miroslav Čepelka.

Je jasné, že soupeři se velice dobře znají a těžko se něčím překvapí. „Asi nejsilnější jejich zbraní je hra dopředu. Pozor si musíme dát na Koštíře, který je dopředu dobrý a dává góly. To je asi největší nebezpečí. A k tomu standardní situace, protože soupeř bude mít výškovou převahu," varuje spoluhráče Farkaš.

„Myslím, že u soupeře to není o jednotlivci, není tam nikdo, že by ostatní výrazně převyšoval. Takže pozor si musíme dát asi na celý mančaft. My hlavně musíme k zápasu přistoupit zodpovědně, souboj by mohl být vyrovnaný," uvedl semický vedoucí mužstva.

Oba celky měly v posledních zápasech problémy se sestavou a úplně kompletní nebudou asi ani v derby. „Měl by chybět Matěj Novotný, který je pryč. Nebudou zřejmě ani Jechové a zraněný Čemus. Někteří se už dali do kupy, nastoupit by měli i Horňák se Straceným. Snad nás bude dost," řekl s úsměvem František Farkaš.

Polaban získal na poslední chvíli novou posilu. Tou je mladý fotbalista Kolína Matěj Linhart. Šikovný levák.

A kdo bude chybět Semicím? To je u nás vždycky velký otazník," říká Čepelka. „Ještě se nestalo, abychom byli kompletní, kromě prvního kola. Koštíř snad bude v pořádku, měl nakopnutý kotník. Snad budeme v dobrém složení, abychom důstojně reprezentovali," dodal Čepelka.