Máte za sebou první utkání. Takže jak se vám hrálo?

Hrálo se mi dobře. Bylo super počasí, přijel soupeř z Dobříše, který se snažil hrát fotbal. Sice bylo vidět, že je to první zápas, protože bylo ve hře hodně nepřesností, ale jinak super. Je tady pěkný areál. Vyhráli jsme, udrželi jsme nulu, takže spokojenost.

Takže jste se svojí premiérou spokojený, když jste nedostali žádný gól?

Určitě. Hlavní zásluhu na tom má náš gólman, který podle mě chytil dva nebo tři góly. Ale jinak určitě spokojenost.

Útočníci soupeře ale nebyli vůbec špatní. Navíc je podporoval svými chytrými přihrávkami exligista Filip Dort. Jak to bylo těžké?

Oba útočníky měli šikovné. Filipa Dorta znám dlouho, hrávali jsme spolu, takže jsem věděl, co on hraje. Je to technický hráč, umí dobře jeden na jednoho a potom ty finálky řeší dobře, takže je těžké to bránit. Ale v tomto zápase se snad nedostal do žádné šance, snad ani žádnou velkou šanci nepřipravil. Náš střed hrál docela dobře, takže si ho kluci pohlídali.

Vy jste prošel nejvyššími soutěžemi a v Ostré jste sehrál zatím první mistrovské utkání. Můžete už nyní říct, jaká je podle vás úroveň krajského přeboru?

Popravdě řečeno, když jsem přišel na první trénink a viděl jsem, jak kluci hrají, tak jsem viděl super úroveň. Dokonce bych to přirovnal k tomu, když jsem byl naposledy ve třetí lize, tak jsou podle mě hráči na podobné úrovni. Hodně techničtí hráči. Samozřejmě je pak důležitější mít to v hlavách. Hráli jsme přípravný zápas, hrálo se super a všichni si věřili. Tentokrát to bylo takové opatrné, báli jsme se hrát. Takže to vypadá, že největší rozdíl bude v těch hlavách.

Vy jste dokonce vstřelil branku, tu vám ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznali. Jak jste situaci viděl?

Byl to jasný ofsajd. Asi dva metry jsem tam byl.

Jak se vůbec seběhlo, že jste skončil v Ostré?

Přes Pavla Málka, který tady hraje a něco dělá ve vedení. My jsme spolu hráli ve starších žácích ve Spartě, takže jsme se znali a dozvěděl se od kamaráda, že jsem skončil v Admiře z důvodu toho, že už jsem nechtěl čtyřikrát týdně trénovat, protože mám docela zajímavou práci, kde potřebuji být. Takže tu mojí kariéru už pomalu končím, jdu níž a níž, ale samozřejmě je to hlavně kvůli té práci.

Jaké jsou ambice Ostré? Kam by to mohla dotáhnout?

Tak to vůbec netuším. Byli jsme šestí, nyní jsme získali tři body. Každý chce postoupit a každý chce vyhrávat. Bylo by super, kdyby se tady divize udělala. Nevím, jestli by to nebylo ještě brzy a třeba ještě rok nepočkat. Jsem tady jen krátce, takže úplně přesně nevím. Areál je tady dobrý, lidi celkem chodí, takže by to bylo super (úsměv).