Stal jste se vítězem dlouhodobé části Fortuna Tipligy. Co na to říkáte?
Je to pro mě velké, avšak milé překvapení. Tipují výsledky již několik let, ale až letos jsem se dočkal.

Vyhrál jste o jediný bod. Rozdíly byly hodně malé. Proč tomu tak bylo?
V letošním ročníku byla řada překvapivých výsledků. Proto nebylo tipování vůbec jednoduché. Za vše mluví to, že na vítězství stačilo pouze osmdesát devět bodů.

Vám se poslední kolo moc nepovedlo, získal jste jen čtyři body. Přesto to stačilo. Čekal jste před závěrečným kolem, že by z toho mohlo být vítězství?
Vzhledem k tomu, že jsem v posledním kole uhodl pouze čtyři utkání, považoval jsem vítězství za ztracené. Nepředpokládal jsem, že na tom nejbližší soupeři budou ještě hůř.

Nyní se můžete směle považovat za fotbalového odborníka…
Nemyslím si, že bych se mohl považovat za fotbalového odborníka. Někdy je to i o štěstí, které každý tipující potřebuje. Vždy však musíte stát pevnýma nohama na zemi.

Měl jste během soutěže nějaký tým, který se vám nedařilo tipovat a naopak?
Nemyslím si, že se mi nedařilo tipovat nějaký tým, avšak složitější bylo tipovat výsledky třetích a čtvrtých tříd, kde to bylo kolikrát jako na houpačce.

Kromě dalších dárků je hlavní cenou sud piva od nymburského pivovaru. Jak s ním naložíte?
Hraji aktivně fotbal za Kovanice, tudíž jednu z hlavních cen – sud piva – věnuji oddílu, se kterým moje vítězství společně oslavíme.

Komu fandíte? A máte nějakého oblíbeného fotbalistu nebo jiného sportovce?
V našem fotbale fandím Spartě Praha, nicméně klub je hodně dlužen své tradici. Z fotbalistů mám rád Messiho a Ronalda, což jsou hráči z úplně jiné dimenze. Též obdivuji hokejistu Jágra.

Jak dlouho Tipligu hrajete a proč jste s tím vůbec začal?
Tipligu hraji bezmála deset let. Začal jsem s tím především proto, že tipligu začal hrát i můj otec Jaromír a i on měl v soutěži nemalé úspěchy. Dvakrát byl druhý v celkovém pořadí.

Není škoda, že soutěž nehraje více tipujících? Možná by mohla být Fortuna liga ještě zajímavější…
V době, kdy jsem začal s tipováním výsledků, hrálo soutěž kole sto padesáti tipujících. Otec začal kolem dvoustovky hráčů. Je škoda, že tipligu hraje necelá stovka lidí. Myslím si, že soutěž je atraktivní, ale spousta tipérů z pohodlnosti přestala hrát.

Co byste poradil ostatním tipérům, aby byli úspěšní a také třeba jednou vyhráli?
Aby byli trpěliví při sázení a aby je neodradily dílčí neúspěchy. Jednou se i oni mohou dočkat vítězství, tak jak se to tentokrát podařilo mě.