První zápas sezony fotbalisté Libice nezvládli. Prohráli ve slaném 3:4, zatímco Poříčany doma zdolaly Horky 2:1. Výhoda by měla být na straně hostí. „Pevně věřím, že se na nás prohra nepodepíše. Kluci ve Slaném sice prohráli, ale odvedli kvalitní výkon. Není tedy důvod, aby je to poznamenalo. Navíc hrajeme poprvé doma. O motivaci strach nemám," uvedl před derby manažer Libice Miroslav Tomáš.

„Vstup do sezony s kvalitním soupeřem jsme zvládli, nevím, jestli je to úplně o psychické výhodě, každopádně se nám bude cestovat lépe, než kdybychom v prvním kole zaváhali," uvědomuje si manažer hostujícího týmu Václav Kupr.

A jaké lze očekávat derby? „To uvidíme (smích). Doufám, že stadion navštíví hodně fanoušků a uvidíme zajímavé utkání, které dovedeme do vítězného konce," přeje si Tomáš.

Ani hosté však nechtějí odejít poraženi. „Pro nás to bude těžký zápas. Historicky se nám v Libici nedaří, navíc ambiciózní nováček, který v první utkání přišel minimálně o bod až v závěru utkání. Věřím, že k dopolednímu utkání si najde cestu na libický stadión početná skupina ať už fanoušků nebo zvědavců, kteří si nymburské derby v I.A třídě nenechají ujít," říká před zápasem poříčanský manažer.

Libičtí sice prohráli v prvním kole, ale jak už uvedli, mají na čem stavět. „Bojovnost, fotbalovost a standardní situace. To jsou věci, o které se chceme opírat," nastínil plány manažer libického klubu. Ten zároveň poukázal na silné stránky protivníka. „Poříčany jsou silové mužstvo. Musíme se vyrovnat s jejich důrazem a nasazením. A v čem jsou silní, tak ve standardních situacích, které je potřeba si pohlídat," hledá recept na úspěch Miroslav Tomáš.

Je jasné, že soupeři se asi nemají čím překvapit. „Sledovali jsme výsledky soupeře v přípravě, víme o zkušenostech určitých hráčů Jandzíka, Sosnovského, brankáře Václavíka. My ale chceme prolomit neúspěšnou bilanci z předminulé sezony v I.B třídě a v Libici bodovat," přeje si Kupr.

A co bude podle něj v zápase rozhodovat? „Podle mého názoru asi proměňování šancí. Libice, jak napovídá první utkání, hrála ve Slaném hodně ofenzivně a dokázala nastřílet tři branky. My jsme vyhráli 2:1, ale měli jsme šance k zakončení, které jsme bohužel nedokázali dotáhnout do brankového vyjádření," dodal manažer Kupr.

LIBICE NAD CIDLINOU – SK POŘÍČANY

2. kolo krajské I.A třídy
Sobota – 10.30 hodin
Hřiště Libice n. C.

Poslední vzájemné zápasy – sezona 2013 – 2014

Poříčany – Libice 1:3
Libice – Poříčany 3:1