Čelákovice už jsou smířené se sestupem, ale v derby se rozhodně snadno nedají. „Derby je motivační zápas. My už jsme nedali 636 minut gól a budeme se chtít vytáhnout," střádá předzápasové plány čelákovický sekretář Milan Šikl.

Ovšem ani Litol nemůže mít v žádném případě poraženeckou náladu. Naopak. Potřebuje každý bod k záchraně. „Je to pro nás existenční zápas. Ale bude to těžké. Čelákovice jsem v poslední domě viděl několikrát a jejich postavení v tabulce neodpovídá jejich hře," uvědomuje si kouč litolského mužstva Pavel Jareš.

V minulém vzájemném zápase Litol doma vyhrála 4:1. A Union bude chtít soupeři porážku vrátit. „Myslím, že to bude zajímavé utkání. Hrajeme dopoledne, takže lidi by se mohli přijít podívat. Chceme soupeře potrápit," uvedl Milan Šikl.

Čelákovice by měly být kompletní. „Homola bude určitě, otazník visí nad Urbanem a problémy se zády má Kraus. Hrát by ale mohli Dalekorej a Galovič," straší soka Šikl.

Kouč Jareš nechce jen tak lehko přejít fakt, že Union už nedal několik zápasů ani gól. „To nemůžeme v žádném případě podcenit. Se Žatcem měly Čelákovice čtyři vyložené příležitosti. Do šancí se dostaly, ale nic neproměnily. Pěkně na ně nastoupily," vypozoroval litolský trenér.

I on bude mít kádr pohromadě. „Snad budeme kompletní. Drobné šrámy z posledních dvou utkání máme, ale nebude to nic vážného," dodal Jareš.