Funkcionářů jednotlivých klubů jsme se ptali na to, jak je jejich tým připravený, jaký je cíl mužstva a k jakým změnám v letním období došlo.

LIBICE NAD CIDLINOU

Přišli: Kratochvíl (vrátil se z hostování).
Odešli: Rýdl, Kohoutek, Náhlík, Polák, Plot (všichni ukončili hostování).
Příprava: „Byla trochu narušená tím, že jsme měli opět některé hráče zraněné. A kvůli tomu jsme museli dokonce zrušit jedno přípravné utkání. Herně to nejhorší nebylo, ale s mistrovskými zápasy se to nedá srovnávat, takže se teprve uvidí, jak na tom doopravdy jsme,"  uvedl manažer libického klubu Miroslav Tomáš.
Cíl: „Náš cíl je pořád stejný. Chceme atakovat příčky na špičce tabulky. K tomu bychom ale potřebovali, aby se nám vyhýbala zranění. V minulých dvou sezonách jsme totiž měli zraněných až příliš," uvedl před sezonou Miroslav Tomáš.

BOHEMIA PODĚBRADY

Přišli: Herzán (vrátil se z hostování), Kubát (Kouřim), Kutifel a Wiedermann (host. Kolín), Hruška (Běrunice), V. Svoboda (vrátil se z hostování z Křečkova).
Odešli: Jirásek, Zumr (hostování Pátek), Ryšánek, Bartheldy, Paclík, de Giorgii (ukončili hostování).
Příprava: „Tu jsem příliš kvůli zranění neabsolvoval. Byla ale docela náročná, ovšem nevydařily se nám některé přípravné zápasy. Ale výsledky z přípravy bych nijak nehodnotil. Na začátku přípravy se nám herně nedařilo, což bylo ovlivněné tím, že jsme hráli po těžkých trénincích. Na poděbradské poměry z posledních let byla příprava pozitivní," uvedl obránce Bohemie Tomáš Kubánek, který se zotavuje po operaci kolena.
Cíl: „Chtěli bychom se herně stabilizovat, abychom už začali vyhrávat. A abychom neměli potřetí za sebou sestupové starosti. Teď nedokážu odhadnout sílu mužstva a ani nevím, na jakém místě bychom se mohli pohybovat," řekl Kubánek.

AFK MILOVICE

Přišli: F. Novák (obnovil kariéru), Parůžek (hostování z Nehvizd), Michal Jareš, Novotný, Dzurko (prodloužili hostování z Litole), pro potřeby A i B týmu prodloužil hostování gólman Havelka.
Odešli: Verner (ukončil hostování).
Příprava: „Začali jsme déle, než jsme původně chtěli, ale bylo to proto, že jsme chtěli nechat hráče odpočinout. Pak jsme začali intenzivně v našich podmínkách. S tréninkovou morálkou jsem nadmíru spokojený. Snad jsme se po minulé sezoně restartovali a že se to ukáže v mistrovských zápasech. Přípravná utkání byla nahoru –  dolů, herně nebylo vše podle našich představ. To ale není rozhodující, to důležité teprve přijde," chystá se na sezonu milovický trenér Jiří Fiala.
Cíl: „Minimálně klidný střed tabulky, abychom se vyhnuli stresům a nervům. Snad jsme doplnili kádr tak, že nebudeme mít problém dát dohromady jedenáctku. Vznikla konkurence a pokud to kluci uchopí správně, snad to bude ku prospěchu," věří v dobrou sezonu Fiala.

SK SOKOLEČ

Přišli: Rýdl (hostování ze Starého Kolína), Šváb (hostování z Kutné Hory), Hovorka (hostování z Peček).
Odešli: Černý (hostování Pátek).
Příprava: „Výsledkově byla naše příprava dobrá, ale pořád je co zlepšovat. Docházka byla taková všelijaká, je období dovolených, někteří jsou v práci. Někdy to bylo fajn, jindy to bylo slabší. Všechno ukáže až samotná soutěž," má jasno trenér sokolečského mužstva Stanislav Košek.
Cíl: „Myslím, že máme opět dost kvalitní mužstvo. Určitě bychom se měli pohybovat okolo čtvrtého, pátého místa. Uvidíme, jak se nám to povede," řekl sokolečský kormidelník.

LYSÁ NAD LABEM

Přišli: Nikdo. Růžička, Hodboď a Rudzan jen prodloužili hostování.
Odešli: Nikdo.
Příprava: „Byla kvalitní. Hráli jsme se soupeři ze stejné soutěže nebo z vyšší. S těmi z vyšší soutěže jsme hráli lepší fotbal, herně to bylo dobré. Závěr se nám ale moc nevydařil, poslední utkání jsme prohráli. Uvidíme, jaká bude premiéra. V soutěži je dost nových týmů, se spoustou z nich se neznáme," uvedl vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr.
Cíl: „Žádné velké cíle si nedáváme. Třeba abychom měli velké oči na postup, tak to ne. Kdyby přišla šance, tak bychom se jí chopili. To bychom ale asi museli doplnit kádr. Aspiranty na špici tabulky jsou jiné týmy," řekl Šlingr.

SLOVAN PODĚBRADY

Přišli: Vaněk (hostování z Velimi), Tomíšek (hostování z Kutné Hory), Havlík (hostování z Polabanu Nymburk).
Odešli: Nikdo.
Příprava: „Měli jsme ji narušenou tím, že nám odpadli tři soupeři, s nimiž jsme měli domluvené zápasy. Pár gólů jsme v zápasech dali, ale hráli jsme s týmy okresního přeboru," uvedl manažer poděbradského Slovanu Petr Král.
Cíl: „Uvidíme, jestli se zachráníme, to by bylo dobré. Týmy I.B třídy mají kvalitu, sedm až osm celků bude hodně dobrých. Pro nás to bude velký skok a proto si žádné velké cíle nedáváme," řekl Král.