Zdeněk Pačes vesnickou kopanou jako své boty. Natož kopačky. Protože sám v čase Šrámkova Stříbrného větru něco na vsi odehrál.

Po léta bylo jméno Zdeňka Pačese spojeno s českobrodským SK Na Kutilce. Je to tak?
Strávil jsem tam obrazně řečeno nějaký ten fotbalový pátek.

Kdy došlo k vašemu „přestupu" z Českého Brodu k sousedům, do poříčanského SK?
Vždycky jsem bral výzvy za své. Hlavně ze strany lidí, u kterých vidím, především cítím neformální zanícení pro věc. Především pak, že se nezištně obětují pro dobrou věc.

Což se mimochodem potvrdilo i při nedávných oslavách kulatého jubilea – devadesátky SK?
Kdo neviděl, sotva uvěří tomu, že nešlo jenom o poděkování těm, kteří jsou, ale i těm, kteří už nejsou mezi námi. Přitom pro poříčanský fotbal vykonali strašně moc. Díky (a podíval se směrem k nebesům).

Co byste nám prozradil o posilách, o kterých se hovoří na celém Nymbursku?
To, že zapadly hned, jakmile k nám přišly. Nejde přitom o nějaká ořezávátka, ale zkušenost. Doopravdy s velkým zet – například gólman Klíma chytával ligu. Nejen ve Spartě, Slávii či svého času v prvoligových Blšanech. Na postu obránce už v SK bude druhou sezonu působit univerzál a bijec Míša Mrázek. Před ním určitě vykoná nezastupitelný kus práce středopolař Míša Kopecký. To nemluvím o Krejčíkovi.

Jak máme tomuto vašemu vyjádření rozumět?
Tak, jak je ve své podstatě myšleno – ani na vesnici se nedá hrát dobrá kopaná, pokud do něj nedá mančaft srdíčko. Tím jen umocňuji to, co jsem už zmínil – posily přišly a sžily se s kabinou, čímž je řečeno víc, než cokoliv jiného.

Kdekdo ze strany konkurence míní, že poříčanský SK se posílil proto, aby postoupil do I.A třídy?
Konkurence může spekulovat. To jí nebereme. My jsme se však jako jeden muž shodli, že se chceme především bavit prima fotbalem – kvůli našim skvělým fanouškům.

Což jsou už výše zmíněné důvody, proč jste sem přišel?
Znovu jen zopakuji, že takový fotbal má nejen pro mě smysl. Co jiného mimochodem nám vedle každodenního shonu zbývá. Tenhle kousek radosti jsem si nenechal  a nenechám nikdy od nikoho vzít, natož otrávit.

Kdo mimochodem SK trénuje, vede?
„Exčeskobrodský hráč, posléze kustod a člověk, s nímž jsem trénoval Na Kutilce po desítku let, naděje Láďa Vostřes.

Podle vašeho názoru bude v C skupině I.B třídy nejvíce zlobit kdo?
Hovoří se o Sokolči, Milovicích a veřejně dala a postup směr I.A třída na vědomí Libice nad Cidlinou. Z mého pohledu to bude v letošním ročníku parádní jízda – ne jednoho, ale hned několika týmů.

Co nesmíme v našem rozhovoru opomenout?
Obětavost lidí v SK – na čele s takovými obětavci, jakými bezesporu jsou Richard Hrdlička, Vašek Kupr, kterého si fandové pamatují jako gólmana Kolína, či Českého Brodu. To jsou synonyma všech, kterým není v Poříčanech fotbal šuma fuk.

Mojmír Strachota