Poříčany - Libice  1:1

Konečný výsledek se zrodil za sedmnáct minut. Jako první se trefili domácí, vedení jim ale vydrželo jen pět minut. Dalšího gólu se už diváci nedočkali.

První obrovskou šanci derby měl domácí Sedláček, který šel sám na Jansu, ale jeho zakončení bylo slaboučké. Ve 12. minutě vyrobil chybu libický stoper Kalužík a Koula už si narozdíl od svého spoluhráče věděl rady – 1:0.

Z vedení se ale Poříčany dlouho neradovaly. V 17. minutě zahrával Kalina standardní situaci, míč přizvedl hlavou Kohoutek  a bylo srovnáno – 1:1.

Pak přišel zkrat domácího stopera Mrázka, který dostal červenou kartu. Poříčany tak musely hrát hodinu v deseti.

Velké problémy dělal hostující defenzivě hlavně Koula, který se jen tak lehce nenechal obrat o míč a ještě třikrát se dostal do výborné střelecké pozice. Branku už ale netrefil.

Nejblíže gólu byli ale hosté. Ti v 74. minutě zahrávali další standardku a po následné skrumáži domácí obránci dvakrát vykopávali míč na brankové čáře za překonaným gólmanem Hlavatým.

A když se Libice přece jen dočkala vítězné branky v nastavení, pokazil jí radost zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

„Zápas ovlivnilo vyloučení Mrázka. Vlastně tři čtvrtiny zápasu jsme hráli o deseti a i v deseti jsme odehráli s hosty vyrovnanou partii. My jsme měli mnohem větší gólové šance než náš soupeř, ten zase hrozil po standardních situacích, které Martin Hlavatý posbíral," řekl po utkání poříčanský trenér Václav Kupr. „Hlavně ve druhém poločase jsme měli tři velké příležitosti. Remíza je asi zasloužená. Kluky musím pochválit za to, že makali i v deseti po celý zápas. Utkání odjezdili," řekl poříčanský trenér.

Na druhé straně už tolik spokojenosti nebylo. „Před zápasem bychom bod asi brali," hlesl po utkání manažer Libice Miroslav Tomáš. „Takhle je to pro nás velká ztráta, nevyužili jsme hodinovou přesilovku. Nebyli jsme příliš nebezpeční," uvedl Tomáš. „Nějaké šance jsme tam měli, ale mělo jich být víc. Takové utkání musíme dovést do vítězného konce. Je to škoda, ale nedá se nic dělat. Musíme body získat jinde," ulevil si libický manažer.

Branky:  12. Koula –  17. Kohoutek. Rozhodčí:  Soběslav. ŽK: Sedláček, J. Hlavatý – Černý, Kalužík. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Poříčany: M. Hlavatý – Böhm, Mrázek, Dvořák, Holler – J. Hlavatý (90 + 3. Prejsek), Bobek, J. Puk, Souček(76. Augusta)  – Koula, Sedláček.

Libice nad Cidlinou: Jansa – Novák, Hanuš, Kalužík, Černý – Šátek (69. Lambert, 83. Pařízek), Jiří Fořt, Kohoutek, Kratochvíl – Beneš, Kalina.