Poříčany – Polaban Nymburk 6:0

„Hned ze začátku musím kluky pochválit za přístup, s jakým do zápasu vstoupili a za předvedou hru, a udělali trenérovi Doležalovi radost, který bohužel kvůli nemoci nebyl přítomen,“ uvedl poříčanský asistent trenéra Filip Stárek. „První poločas se odehrál ve velké intenzitě s obou stran, ale díky naši přímočarosti dokázal Bím vstřelit dva rychlé góly. Hosté mohli snížit z penalty, ale Vymazal ji dokázal zneškodnit,“ hodnotil první půli Stárek. „Druhý poločas jsme udělali čtyři změny a pokračovalo se ve stejném výkonu. Soupeře jsme přehrávali díky rychlosti a jednoduché hře dopředu. Podařilo se nám vstřelit další dva góly, za zmínku stojí výstavní branka Gajdasze. Potom už se druhý poločas v klidu dohrával, i přesto se podařilo po dvou kombinačních akcí vstřelit Dudlovi dva góly do prázdné branky,“ dodal poříčanský asistent.

Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Lysá nad Labem (4:1)
Jasnou výhru Bohemie vyšperkoval Martínek nádhernou trefou ze čtyřiceti metrů

„Poříčany nám ukázaly rozdíl mezi krajským přeborem a I.A třídou,“ uznal trenér Polabanu Nymburk Ondřej Murárik. „Hráči soupeře byli rychlejší, důraznější a proměňovali své šance, narozdíl od nás. Směrem dopředu jsme sice nehráli špatně a vytvořili jsme si své šance, ale každá ztráta míče byla pro nás špatná, protože jsme se nestíhali vracet,“ našel příčiny vysoké porážky kouč nymburského Polabanu.

Branky: Bím 2, Dudla 2, Dukay, Gajdasz. Poločas: 2:0.

Poříčany: Vymazal – Krombholz, Pařízek, Hanzl, Gajdasz – Janko, Řehák, Hetcl, Janda, Dukay – Bím, střídali Urban, Plašil, Dvořák, Dudla.

Polaban Nymburk: Plaček (70. Luňáček) – M. Šimon (75. Dědek), Hoffmann, Pechanec, Hrdlička -

Krušinský (65. J. Šimon), Hrbáček, Hobík (65. Hrbáček), Wiehl (70. L. Kovacs) – Jarschel (45. Vacík), Andriichuk.