Funkcionáři Poříčan v dlouhé pauze rozhodně nezaháleli a výsledkem toho je hned několik změn v hráčském kádru. A trenéři Šmejkal s Doležalem by ještě rádi viděli v jejich týmu jednu výraznou osobnost. Velký zájem mají o Davida Fikejze z divizního Českého Brodu. Osmatřicetiletý zkušený forvard by do týmu pasoval. A to nejen pro své nesporné kvality a zkušenosti. „U Davida je to o tom, že je to náš velký kamarád a rádi bychom s ním oba byli ještě na jedné společné štaci,“ uvedl za trenérský tandem poříčanského týmu Zdeněk Šmejkal – Miroslav Doležal prvně jmenovaný. „Stále věříme, že se nám jej podaří do startu jarní části sezony přivést,“ doufá Šmejkal. „Čekáme, jak se rozhodne. Určitě by nám ale pomohl.“

Jeho přínos pro tým by byl nesporně velký. „Každopádně by to pro nás byla obrovská posila. Obzvlášť na našem malém hřišti. A také do kabiny. Je to náš dlouholetý kamarád a to ho za námi táhne,“ přidal kouč poříčanského mužstva.

Fikejz má za sebou bohatou kariéru. Kromě Českého Brodu si vyzkoušel dresy Viktorie Žižkov, Varnsdorfu, Čáslavi nebo Bohemians Praha. Zajímavé to adresy.

Fotogalerie: Z přípravného fotbalového utkání Poříčany - Čelákovice (5:1)

Trenéři se museli smířit také se třemi odchody. Gólman Filip Borka zamířil do béčka Admiry Praha, Kohout se vrátil do Českého Brodu a mladíček Vojtěch Němec je v Kutné Hoře. Ten zkoušel v zimě štěstí rovněž v divizním Českém Brodě.

Citelnou ztrátou je také zranění univerzála Štěpána Urbana, který prožil svá mládežnická léta v pražské Spartě. „Je po operaci kolene, takže bude chybět minimálně na začátku jara,“ uvedl na jeho adresu Šmejkal.

Nezůstalo ale jen u odchodů. Kolonka „příchody“ také není zdaleka prázdná. Ze Záp přišel útočník Janko, z Čakovic Pařízek a k nim gólman Šilhavý z Nebušic. Z půlročního působení v třetiligovém Kolíně se vrátil Skořepa. Na zkoušku je v mužstvu ještě Kovalov z Čelákovic. „Hodně si slibujeme od Janka, který může hrát na hrotu nebo na křídle. Velice dobře se jeví také gólman Šilhavý,“ dodal poříčanský trenér Zdeněk Šmejkal k hráčským změnám.